DRACULA Dizisi BBC & NETFLIX Ortaklığı İle Ortaya Çıkacak

Yeni haberler, büyük ihtimalle Sherlock hayranlarını memnun edecek. Netflix, Dracula adında bir proje için BBC ile bir ekip çalışması içinde.

Sherlock yaratıcıları Steven Moffatt ve Mark Gatiss, geçtiğimiz yıl boyunca yapımcı Sue Vertue ile projeyi geliştirmekteler. Dizinin Sherlock’un yapılandırılma şekline benzer şekilde üç 90 dakikalık bölümler halinde olması bekleniyor.

Gatiss ve Moffat ortak bir açıklamada şunları söyledi: “Büyük kötülük hakkında her zaman hikâyeler olmuştur. . “Dracula hakkında özel olan şey, Bram Stoker’in kötülüğe kendi kahramanını vermiş olması”

Yeni seri, 19. yüzyılın sonlarında Viktorya Dönemi’nde, Transilvanya vampirini betimleyen şekilde hazırlanacak. Ancak dizinin aktörü henüz belli değil.

Tabii ki, bu klasik vampir masalı televizyon için ilk kez uyarlanmıyor. Başrolde Jonathan Rhys Meyers’ın oynadığı aynı isimli 2013 serisi NBC’de bir sezon yayınlanmıştı. Kont Dracula’ya dayanan sayısız film uyarlaması ve kitap serisinin başarısı ve vampir akrabasının çeşitli enkarnasyonlarından sonra güvenle söyleyebiliriz ki  Moffat’ın liderliğindeki bu proje için hazır bir izleyici kitlesi olacaktır.

Dracula, Gatiss, Moffat, Sue Vertue ve Ben Irving tarafından yönetilecek. Seri, Birleşik Krallık’ta BBC One ve Netflix tarafından  BBC Stüdyoları tarafından dünyanın diğer bölgelerindeki Hartswood Films dağıtıcıları tarafından dağıtılacaktır.Haberlerde Sherlock hayranları memnun etmek için emin, Netflix sadece Drakula başlıklı yeni bir dizi üretmek için BBC ile takım.

Sherlock yaratıcıları Steven Moffatt ve Mark Gatiss, geçtiğimiz yıl boyunca yapımcı Sue Vertue ile proje geliştiriyorlar. Şovun Sherlock’un yapılandırılma şekline benzer şekilde üç dakikalık 90 dakikalık bölüm biçimini alması bekleniyor.

Gatiss ve Moffat ortak bir açıklamada şunları söyledi: “Büyük kötülük hakkında her zaman hikâyeler vardı. “Dracula hakkında özel olan şey, Bram Stoker’in kötülüğe kendi kahramanını verdi olmasıdır.”

Yeni seri, 19. yüzyılın sonlarında Viktorya Dönemi’nde, Transilvanya vampirini betimleyen, henüz bilinmeyen bir aktörle kurulacak.

Tabii ki, bu klasik vampir masalı televizyon için uyarlanmış ilk defa değil. Başrolde Jonathan Rhys Meyers’ın başrol oynadığı aynı ismin 2013 serisi NBC’de bir sezon yayınlandı. Count Dracula’ya dayanan sayısız film uyarlaması ve kitap serisinin başarısı ve vampir akrabasının çeşitli enkarnasyonlarıyla, Moffat’ın liderliğindeki projeye hazır ve bekleyeceği bir seyirci olacağını söyleyebiliriz.

Dracula, Gatiss, Moffat, Sue Vertue ve Ben Irving tarafından yönetilecek. Seri, Birleşik Krallık’ta BBC One ve Netflix tarafından dağıtılacak.

Daha önce Dracula’yı birçok kurguda gördük. Peki sizin en sevdiğiniz hangisiydi? Yorumda bulunun.