14 Yılını Verdiği STAR WARS Lego Koleksiyonu Çalındı

Bu hafta sonu, YouTuber Republicattak, evinin kapısının kilidinin kırıldığını ve binlerce dolar değerindeki Star Wars Lego setlerinin  çalındığını gösteren  bir video yayınladı.

YouTube ünlüsü, Star Wars Lego setlerini tanıtmakta. Yıllardır 12.000 abonesi için video hazırlayan youtuber “Bye” başlıklı bir video yayınlayarak veda ettiğini söyledi. (Güncel abone sayısı 37.000’e ulaşmış)

YouTube’daki videosunda tüm Legoları çalındığı için kanalına video hazırlamaktan vazgeçeceğini söyledi. Bu setleri toplamasının 14 yılını aldığını söyleyen koleksiyoncu, bir gecede hepsini kaybetti. Soyguncular, saldırılarını 18.000 $ ‘lık koleksiyonuna odaklamışlar. Macbook’u da dahil olmak üzere diğer değerli eşyalarının hiçbirini almamışlar.

Koleksiyoncu videoda “Ne yapacağımı bilmiyorum,” diyor  videoda gözyaşlarını tutuyor. “Bu gerçekten benim tutkumdu … bu da bu kanalın sonu.”

 

Bu üzücü video Reddit’e gitti. Bunun üzerine Reddit editörleri yardımcı olmaya başladı. Kimisi kendi lego setlerini bağışlamaktan memnun olacaklarını söyledi. Bazıları da bağış için için Lego şirketini aramaya başladılar. Sonuçta, Republicattak en sadık koleksiyonerlerden biriydi. Hatta bir kişi, kampanyaya yardım etmek için bir GoFundMe sayfası oluşturdu ve finansman kampanyası sadece dokuz günde 1000 dolarlık hedefin ötesine geçerek hemen 18.350 dolara ulaştı.

STAR WARS Lego

Gerçekten bir koleksiyoner için başa gelebilecek en üzücü durumlardan biri. Umarız kampanyalar üzüntüsünü biraz azaltır.