DOCTOR WHO 12. Sezon Bir Yerine İki Bölümle Başlayacak

doctor who 12. sezon

Doctor Who’nun 2020 için erkenden hareketi geçtiğini biliyorduk. Yeni yılın ilk haftasında gelecek olan yeni bölüm için haberimiz vardı ama tarihi tam net değildi. Bu hafta yayınlanan yeni fragman ile Doctor Who 12. sezon  1 Ocak  itibariyle başlayacak haberini aldık.

İlk bölümü Chris Chibnall’ın çekeceği ve “Spyfall” isimli iki bölümlük özel bölümde Stephen Fry ve Sir Lenny Henry’nin bu uzun soluklu İngiliz dizisinde rol alacağını da öğrenmiş olduk. Doctor Who‘nun yeni sezonunun ilk iki bölümünün tarihinin farklı olduğuna bakmayın kalan 10 bölümlük macera her zamanki gününde ve saatinde yeni bölümlerle karşımıza çıkacak. Ama ortada tam açıklamayan bir konu kaldı. İlk bölümün hafta içine kalmasından dolayı ikinci bölümün o hafta pazar günü yani ayın 5’inde mi yoksa ertesi hafta yani 12 Ocak gibi mi yayınlanacağı tam olarak açıklanmış değil.

Doctor Who 12. sezon içinde neler olacak?

Yeni fragmanda gördüğümüz kadarı ile Cyberman ile tekrar karşılaşacağız. Hala Judoon, yarı insan yarı örümcek Racnosses’in olacağını da görmüş olduk.

Ve hala üç sadık insan arkadaşın -yani Yaz (Mandip Gill), Ryan (Tosin Cole) ve Graham (Bradley Walsh)- Onüçüncü Zaman Lordu’nu zamanın ve uzayın sonuna kadar takip edip ona yoldaşlık yapmak için hazırlar mı göreceğiz.

Team TARDIS’i bir ay kadar bir süre sonra tekrar karşımızda bulacağız. O zamana kadar hafızanızı taze tutmak istiyorsanız 11 sezonu son bölümü “The Battle of Raskoor Av Kolos” ve yeni yıl özel bölümü “Resolution” izlemenizi tavsiye ederiz.

DOCTOR WHO Hayranları 2020’De HBO MAX Ile Coşacak!