Marvel MCU’nun Dördüncü Faz Maratonu, Fragman Olarak Başladı! Karşınızda BLACK WIDOW Fragmanı İncelemesi!

Marvel Sinema Evreni’nin Dördüncü Fazının ilk filmi olan Black Widow. Ve Black Widow fragmanı bugün yayınlandı. Bildiğimiz gibi Natasha Romanoff, Avengers: Endgame filminde geçmişe giderek Ruh Taşı için kendini feda etti. Bunu zaten biliyorsunuz ki Black Widow filminin Kaptan Amerika: İç Savaş ile Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı arasında yaşanması planlanıyor.

Marvel’dan BLACK WIDOW Filminin İlk Fragmanı Hakkında…

Fragmanın ilk sahnesinde Natasha’nın aynaya bakışında geçmişe döndüğümüzü hatırlıyoruz. Hatırlarsanız Demir Adam 2 filminde eskiden bir SHIELD ajanı olan Natasha’nın bir anda Yenilmezler filminde nasıl bir yenilmeze dönüştüğüne şahit olduk. Şimdi Natasha’nın tek arzusu ise, Kara Dul olurken başladığı yeri bitirmek…

William Hurt’un canlandırdığı Thaddeus Ross karakteri  fragmanın otuzuncu saniyesinde “Duyduğuma göre aceleyle gitmişsin” diyor. Nat ise “Bugünlerde hiç kolay olmadığını” söylüyor. On saniye sonra bir sahnede Natasha geçmişindeki kilit olayı çözebilmek için kardeşi Yelena ile buluşmakta. İlk izlediğimizde birbirlerine düşman sanmıştık. Yaklaşık ilk dakika sekizinci saniyede kardeşi Yelena “Eve dönmeni neye borçluyuz?” şeklinde bir soru soruyor. Nat ise “Bitirmemiz gereken bir iş var” şeklinde yanıt vermekte. Asıl olay orada başlıyor. O sırada Nat Sovyet Rusya’ya giderek her şeyin başladığı yere dönmek zorunda kalmakta.

İşte dönmesine sebep olan bir şey ise, o da “Taskmaster” karakteri… Çünkü Taskmaster denen canavar fotografik reflekslere sahip ilginç bir kötü. Karşılaştığı insanların dövüş tekniklerini anında kopyalayabilme yeteneğine sahip. Ancak şu an Taskmaster’ın gerçek karakter ismi de bilinmemekte.

İşte şimdi gel gelelim fragmanın komik tarafına… David Harbour’ın canlandırdığı Alexei Shostakov, yani Red Guardian karakteri “kilolu” da olsa Nat’a yardımcı olmak için görevine geri dönüyor. Red Guardian’ın kim olduğunu da bahsedeyim, bu aslında Sovyetlerin “Kaptan Amerika”sı… Geri kalan görüntüler ise aksiyon ziyafeti ile bitiyor.

Black Widow Fragmanı
Black Widow Afiş

Kara Dul’a Hangi Oyuncular Eşlik Edecek?

Black Widow, yani gerçek karakter ismi Natasha Romanoff’u her zamanki gibi Scarlett Johansson canlandıracak. Onun dışında Yelena Belova karakteri ile Florence Pugh, Melina Vostokoff karakteri ile Rachel Weisz, Red Guardian (Yani gerçek karakter ismi ile Alexei Shostakov) karakteri ile Hellboy’dan tanıdığımız David Harbour ve Thaddeus Ross karakteri ile William Hurt gibi yıldızlar eşlik edecek. Onun dışında Robert Downey JR.’un “Demir Adam”sız bir Tony Stark karakterinin küçük bir sahne rolü ile geri dönüşü ise söylentiler arasında. Aslında Tony’i tekrar görebilmemizin mümkün olabilme sebebi ise Black Widow filminin bir ön hikâye filmi olacak olmasıdır. Biraz olsun Demir Adam hayranlarının trajik bir ayrılığı kabullenmeleri için ve acıyı hafifletme amaçlı küçük rolü izleyerek Demir Adam’a başka bir şekilde veda edebiliriz.

 

Alternatif Black Widow Fragmanı ve Gösterim Tarihleri…

Beklenen filmlerin ilk spotlarından “Super Bowl ” spotu, ülkemiz saatine göre 3 Şubat 2020 tarihinde yayınlanacak. İkinci fragmanı ise önümüzdeki Mart ayının ortalarına doğru yayınlanması beklenebilir. Son olarak “Online bilet satışı duyurusu da dâhil” çeşitli spotlar Nisan ayının ilk haftalarında yayınlanacak. Film ise önümüzdeki yıl 1 Mayıs’ta yayınlanacak.