Black Mirror BANDERSNATCH Seçimleri İzleyenleri Suçlu Hissettirdi

Hayranlar, her yeni yılda olanın aksine bu yıl Black Mirror’a tüm sezon olarak erişemeyecekleri için çok üzgün. Ancak öyle görünüyor ki endişelenmeyi gerektirecek pek bir şey yok. Şu anda elimizde olan bizim için oldukça yeterli.

Evet belki duymuşsunuzdur. Black Mirror: Bandersnatch internet dünyasını ayağa kaldırdı. İnsanlar Bandersnatch hakkında konuşmadan duramıyorlar.

Bancersnatch ’in interaktif olması ve kendi maceramızı kendimiz belirleyebiliyor olmamız yeterince ilginçken çok fazla seçeneğimizin olması da bizleri hayrete düşürdü. Bunun sonucunda da birden farklı hikayelerden devam ettikçe final de farklı oluyor.

Genel olarak Netflix’in bu deneyi ilginç ve anlaşılır olsa da izleyicilerden birçoğu sevdiği karakterlerinin kaderini kendileri çizdiği için pişmanlık duyuyor. Bandersnatch seçimleri izleyenleri suçlu hissettiriyor.

Bu pişmanlıklar da Twitter’daki paylaşımlara da yansıdı.

İşte o paylaşımlardan bazıları:

“ Sürekli herkesi öldürdüğüme inanamıyorum, bıktım artık! Sadece Stefan’ın oyununda başarılı olmasını istiyorum #Bandersnatch”

“ Seçimlerim ile kendimi değil yorgunluğumu suçlayacağım çünkü sabahın beşinde Stefan’ın hayatını mahvediyorum. #Bandersnatch”

Bunlar elbette ki makul tepkiler. Bandersnatch’in size yaptırdıkları aslında eğlencenin bir parçası. Ayrıca her zaman geriye dönüp Stefan’ın iyiliği adına seçimlerinizi değiştirebilirsiniz.

Sizin Bandersnatch seçimleri konusundaki fikirleriniz neler? Seçenekler daha farklı olmalı mıydı? Yoksa bu Black Mirror evreninin doğasına aykırı mı olurdu?

Kaynak: WGD