BLACK MIRROR 5. SEZON Tarihi Ertelendi. Sebebi de Tahmin Edildiği Gibi.

Black Mirror 5. sezon tarihi merakla bekleniyor. Ama öncesinde Netflix kullanıcıları Black Mirror’ın eşsiz interaktif bölümü Bandersnatch sebebiyle son birkaç gündür Black Mirror’u keşfe koyuldu. Çok değişken ve sayısız finali sebebiyle, gerek hikayesi gerekse tekniksel bakımdan oldukça büyük ve yapması zor bir filmdi.

Aslında Bandersnatch’i yapmak o kadar zordu ki 5. sezon ertelenmek zorunda kaldı. The Hollywood Reporter yapımcılar ile bu konu hakkında görüştü. Annabel Jones ile 5. Sezonun yakın bir zamanda izleme servislerinde olmayacağının altını çizdi.

Eğer Bandersnatch çıkmasaydı her sene olduğu gibi yeni yılla birlikte Black Mirror’un yeni sezonu da yayınlanacaktı. Ancak Annabel Jones tarafından yapılan açıklamada belirli bir zaman verilmediği için 5. Sezon beklediğimizden daha geç çıkabilir.

Netflix ise The New York Times ile yaptığı görüşmede yeni sezon için 12 ay daha beklemeyeceğimizi, 2019 yılı içerisinde herhangi bir zamanda çıkacağını belirtti.

Charlie Brooker yaptığı açıklamasından sonra şu sözleri söyledi:

“Distopya ve negatiflikten ziyade daha optimistik bölümler ve hikayeler yapıyoruz. Diziyi hepimiz için daha ilginç hale getirmeye çalışıyoruz.”

Bizim tahminimiz ise yeni sezon için en azından birkaç ay daha beklemek zorunda kalacağımız yönünde. Bakalım Black Mirror 5. sezon tarihi ne zaman açıklanacak?