ARCANE | Dizi Hakkında Her Şey ve Imagine Dragons İşbirliği

Bir League of Legends oyuncusu ve hikaye evreninin büyük bir takipçisi olarak 10. yıl şerefine yapılan Arcane dizisi duyurusu beni oldukça heyecanlandırmıştı. Oyuna başladığımdan beri ben de birçok hikaye takipçisi olarak bir film ya da bir dizi bekliyordum. Çünkü hepimiz Riot’un ne kadar güzel animasyon yaptığını biliyoruz, değil mi? Şahsen benim Runeterra evrenindeki favorim Noxus-Ionia çatışmaları fakat Piltover-Zaun çatışmalarının da onlardan aşağı kalır yanı olmayacağından eminim!

Hadi gelin sizle ilk önce Piltover ve Zaun‘u tanıyalım, ardından ise karakterlere bir göz atalım. Fakat yazıda bahsedeceğim her şey spoiler niteliği taşıdığından veya taşıyabileceğinden ötürü yazımıza başlamadan önce de spoiler uyarısı vermeden de geçmeyelim.

Gelişim Şehri Piltover ve Aşağıdaki Güzellik Zaun

https://www.instagram.com/p/CVVV7HsL1RG/?utm_source=ig_web_copy_link

Piltover hextech teknolojisi, kanun ve düzen ile gün geçtikçe gelişen, zenginleşen ve büyüyen bir şehir iken Zaun ise kanunsuzluk, insan deneyleri ve hava kirliliği gibi pis şeylere esir olmuş, dengesiz teknolojilerin geliştiği, halkı sefil ve tehlikelerle dolu bir alt şehir. Bir zamanlar tek vücut olan Zaun ve Piltover, artık ayrı ama bir o kadar da birbirine bağımlı iki toplum.

Aslında önceden tek bir şehir olan Piltover ve Zaun, Zaun’da yapılan kanal kazıları yüzünden Pilt nehri kıyısındaki koskoca mahalleleri de çökerterek batı denizinin seviyesinin de aşağısına battığında ayrıldılar. Piltover yukarıda gelişirken, Zaun insanları ise aşağıda yaşam mücadelesi verirken buldu kendilerini.

ARCANE: Resmi Fragman

Fragman, Vi’ın kız kardeşi Jinx ile ilgili bir anısını anlatırken başlıyor. Vi ve Jinx’in kardeşliklerinin yavaş yavaş bozulduğunu tahmin ediyoruz ve alt şehir Zaun’dan, geliştirilmiş insanlardan sahneler görüyoruz.

Dizi bize hem Vi ve Jinx kardeşlerin ilişkisini, hem de Zaun-Piltover çatışmalarını anlatacak. Bu çatışmalara sebep olan insanları, direnişleri; Vi ve Jinx’in dramatik öyküsü etrafında dönerken izleyeceğiz. Keşifler, isyanlar, arkadaşlıklar, evrimler ve daha fazlası… Ah, izlemek için sabırsızlanıyorum!

Arcane Karakterleri

Dizinin ana karakterleri fragmandan da tahmin edebileceğiniz üzere iki kız kardeş olan Vi ve Jinx olacaklar. Arcane, iki kız kardeşin origin hikayesi etrafında dönecek. Aynı zamanda Viktor‘un öncüsü olduğu, insanlığı duygusal zayıflıklarının ötesine taşıyarak onları evrimlerinin yeni ve daha mantıklı bir halkasına taşıyabileceğini hedefleyen, insanların vücutlarını robotik parçalar ile geliştirip zayıflıklarından kurtarmayı amaçlayan bir akım olan Yüce Evrim de hikayenin mihenk taşlarından olacak gibi görünüyor.

Oyun şampiyonları arasında olup fragmanda görülmeyen Zac, Ekko, Singed, Ezreal, Orianna, Urgot, Seraphine ve Camille gibi karakterlerin ise Arcane’de yer alıp almayacağını henüz bilmiyoruz.

Arcane Bölümleri’nin Çıkış Tarihleri

Arcane resmi Instagram sayfasının paylaştığı postere göre ilk üç bölümü 6 Kasım’da Netflix’ten izleyebileceğiz. 4, 5 ve 6. bölümler 13 Kasım’da paylaşılacak ve 7, 8, 9. bölümlerle ise 20 Kasım’da final verecek.

https://www.instagram.com/p/CUQTXU8tSci/?utm_source=ig_web_copy_link

Enemy: Arcane ve Imagine Dragons İşbirliği

Ve beklenen gün geldi! Yıllar sonra League of Legends ve Imagine Dragons işbirliğine bir kez daa şahit olmuş bulunuyoruz. Hem de diziden de sahneler içeren bir klip ile birlikte!

Eski oyuncular, Imagine Dragons’un fanların kalbinde nasıl yer edindiğini çok iyi bilirler. Warriors şarkısı ile Worlds 2014’e damgasını vuran grubu bir kez daha Riot müzik ekibi ile çalışırken görmek çok güzel bir duygu.

Aynı zamanda da Arcane için hazırlanmış olan albümün parça parça yayınlanacağı da aldığımız bilgiler arasında. Arcane albümü için beklemede kalın!

ARCANE NETFLIX POSTERİ

arcane dizisi lol
Arcane Posteri

Eminim ki ilk bölümler yayınlandığında konuşacak tonla şeyimiz olacak. 6 Kasım’da görüşmek dileği ile, beklemede kalın!

Nebahat, yirmi yaşında bir mühendis adayıyım. Aynı zamanda amatör olarak yazarlık ve grafikerlik yapıyorum. Tam bir epik fantastik ve bilim-kurgu hayranıyım.