AQUAMAN Spin-Off’u TRENCH Üzerinde Hazırlıklar Başlamış Bile

Aquaman, Warner Bros‘u tatmin eden oldukça iyi bir gişe başarısı elde etti. Şimdi de Atlantis’in Kralı için yeni bir haber var. DC Filmleri arasında zirveye yerleşen yapıma devam filmi geliyor.

THR’nin haberine göre Warner Bros. The Trench filmi için senaryoyu yazdırmaya başladı. Aquaman’de gördüğümüz derin denizlerin altında yaşayan bu canlıları yeni filmde daha sık göreceğiz gibi. Görüntülerinin korkunçluğunu hatırlayınca “acaba filmin türü korku mu olacak” diye de düşünmedik değil 🙂 Tabi yönetmen birçok gerilim ve korku filminde yönetmenlik yapan ‘James Wan’ olunca bu şaşırtıcı olmaktan çıkıyor.

Korku filmlerine ilgi duyan James Wan ve Peter Safran yapım için hazırlanırken, Noah Gardner ve Aidan Fitzgerald da senaryoyu kaleme almak için hazırlar. Gardner ve Fitzgerald önceden JJ Abram’ın Bad Robot filminde yapım asistanlığını üstlenmişlerdi.

Söylenenlere göre Warner Bros. The Trench filmi için Aquaman’a göre çok daha düşük bir bütçe ile bu filmi yapıma hazırlayacak. Resmi olarak net bütçe açıklanmamış olsa da Aquaman filmi için 160 milyon dolarlık bir bütçe ortaya konduğu söylenmekte.

Dün gece itibariyle Aquaman gişede deniz aşırı ülkelerle birlikte 1,1 milyar dolar hasılat elde ettiği açıklandı.

İlk başta biraz tereddüt edilmiş gibi görünse de, ilk haberler Wan’ın Aquaman 2’ye geri döneceğini gösteriyor . Wan, daha önce ComicBook.com’a verdiği açıklamada Aquaman’ın kariyerinde önemli bir yere sahip olduğunu ve kariyerini nereye götüreceğini görmesini beklediğini söyledi.

Siz Aquaman’deki Trench’ler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum yaparak fikirlerinizi belirtin.