Kimi ni Todoke – Televizyonun İçinden Çıkan Güzellik

Kimi ni Todoke

”Nazik güneş ışığının altında sesler duraksıyor gibi,
Rüzgar nazikçe yanaklarıma dokunurken
Daha derin nefesler alıyorum
Şu dolaylı gözyaşları
İsimlendirdiğimiz yarın
Ve geleceği lekeleyen çapraz gelişmeler”

Orta Doğu ve Balkanların en tatlı karakterine belki bu seride rastlayabilirsiniz. Geleceği lekelemek bu seri için sadece intro kısmında kalsada shoujo türünün baş yapıtlarından biri olan Kimi ni Todoke (Sana ulaşmak) serisine göz atmak istedim. İzleyeli çok uzun süre geçsede ne zaman sevgiye muhtaç kalsam soba misali bu seriye sarılırım. Komedi, romantizm ve okul unsurlarını barındırsa da saflık, temizlik ve gözleri açılmamış pırıl pırıl kızımız Kuronuma Sawako nam-ı diğer Sadako’nun baş rolünde oynadığı serimiz 2 sezondan ibaret olup sırasıyla 25 ve 12 bölümden oluşmaktadır.

Karakterlerimiz chibi şeklinde iken.
Karakterlerimiz chibi şeklinde iken.

                                       

Çok kırılgan ve çekingen bir yapıya sahip Sawako insanlarla iletişim kurmakta inanılmaz zorlanan bir kızdır. Anaokulundan beri onun ruhları çağırabildiği ve iletişime geçtiğine inanan okul arkadaşları onunla iletişim kurmaktan çekinirler. Daha da içine kapanan Sawako konuşmaya çalıştığında kasvetli bir tipe bürünür ve Halka filmindeki Sadako’ya çok benzer. Okulun ilk günü yolda esas oğlan Kazehaya‘ya rastlar ve okulun yerini tarif eder. Nedense Kazehaya’ya olan duvarları yoktur ve çok normal davranır, Kazehaya ona teşekkür ederek okula doğru yol alır. Arkadaşlarıyla iletişim kurmaya çalışan Sawako kendini öylesine kasmaktadır ki görenler onu lanetli ya da hayaletli sanıp kaçmaktadır. Bunun farkında olan Sawako ise hayaletleri göremediğini bir türlü söyleyemez ama bu şekilde anılmaya razı olur. Sınıftaki arkadaşlarına yardımcı olmak için elinden geleni yapmaya çalışan Sawako ek derslere hazırlanmak için öğretmenine yardım etmeyi kabul eder, nedeni hiç bir öğrencinin bu görevi kabul etmemesidir.O kabul etmeden önce Kazehaya karşı çıkar ve bu görev ona kalır fakat yaptığı her şeyin Kazehaya tarafından izlendiğinin farkına varan Sawako ”Yaz tatili boyunca yapacak bir işim yok hemde ev okula çok yakın” diyerek görevi kendisine verilmesini talep eder ve kabul edilir. Ve ayrıca okulun yaz tatiline girecek olmasından dolayı cesaret testi adlı oyunun akşam vakti okulun yakınındaki ormanda gerçekleştirileceği Kazehaya tarafından duyurulur.

Kimi ni Todoke
                                               

İzleniyorsun Sawako        

Her fırsatta onu takip eden fakat çaktırmayan Kazehaya bu sefer çiçekleri sularken Sawako ve eski okul arkadaşının konuşmasına şahit olur. Konuşmada Sawako, Kazehaya’nın nazik ve her fırsatta ona yardım etmesini anlatmaktadır. Konuşma Kazehaya’nın  hoşuna gider, yalnız bir kaç kısım onun tarafından yanlış anlanır. Cesaret testi için sınıfın tek dileği Sawako’nun gelmemesidir çünkü geldiği taktirde herkesi korkutacağını düşünmektedirler. Sınıfın çılgın kızları  Yano ve Yoshida Sawako ile konuşup mutlaka gelmesini isterler fakat Yoshida’nın isteği Sawako’nun ormana saklanıp hayalet taklidi yapmasıdır. Herkesin böylelikle mutlu olacağını söyleyen Yoshida’nın gazına gelen Sawako adını cesaret testi için tahtadaki asılı olan kağıda yazar.

Sawako-blushing-kimi-ni-todoke-9371493-720-405


                     
Soğuk Kış Günlerinde Kahveden Daha Sıcak Bir Seri

Hem de öyle sıcak ki içinizi ısıtmaktan çok yakıp kavurabilecek düzeyde. Kurulan arkadaşlıklar sağlam temellere öylesine oturuyor ki tüm olaylara rağmen sarsılmıyor. Hikayede beğendiğim bir kaç kıstas daha bulunmakta mesela karakterlerin chibi hale bürünmesi olay örgüsüne tatlılık katıyor. Başlangıç ve bitiş müziklerinin dinlendirici sakin özellikte olması heyecan uyandırıyor. En çok beğendiğim kısım ise anlatılan aşk kısmı. Aşk öylesine saf ve temiz duygularla izleyicilere sunuluyor ki bu konuya dikkat edin birilerine aşık olasınız geliyor. İnternette ya da arkadaş ortamında kısacası nerede tanıştığınız önemli değil, eğer bu seriyi izliyorsanız mutlaka duygularınız pik yapacak, pik yapmışken aşık olun derim.

İyi seyirler…

Anime sever bir veteriner hekim.