WANDAVISION Dizisi ve S.H.I.E.L.D.’ın Devam Birimi Hakkında Yeni Bilgiler Var

WandaVision Dizisinin Çekim Görüntüleri Ortaya Çıkarken, S.H.I.E.L.D.’ın Devam Biriminin Geleceği Onaylandı!

Marvel Sinematik Evreninin tanıdık aktrislerden Elizabeth Olsen WandaVision dizisinde de Kızıl Cadımız Wanda Maximoff’u canlandırmakta. Ancak ona aynı zamanda Kaptan Marvel filminden tanıdığımız Monica karakterinin büyümüş halini canlandıran Teyonah Parris adında bir aktris de eşlik ediyor.

Disney+ dizisi WandaVision’da S.H.I.E.L.D.’ın devam biriminin geleceğine dair söylentiler mevcut. Bu birimin  S.W.O.R.D. adını taşıması planlanıyor. Açılımı (S)entient (W)orld (O)bservation and (R)esponse (D)epartment’ın Türkçe karşılığı ise; Duyarlı Dünyevi Gözlem ve Müdahale Departmanı anlamına gelmekte. Bu örgütün komployu nasıl etkileyeceği hakkında hiçbir fikrimiz yok, ama kesinlikle merak uyandırıcı bir açıklama olduğunu itiraf edebilirim.

WandaVision

Yeni Marvel Aktrisi Kathryn Hahn’ın Rolü Belli Olurken, Doktor Strange Karakteri ise Dizinin (Sezon) Final Bölümünde Rol Oynayabilir.

Yeni Marvel aktrislerinden Kathryn Hahn, ilk olarak WandaVision dizisinde yer alacak. Ancak şimdiye dek rolü belli olmamıştı. Elimize gelen bilgilere göre kendisi “Meraklı Komşu” rolünü üstlenebilir. Aslında, Agatha Harkness olduğuna dair teoriler ve söylentiler, Reddit’te paylaşılan  set fotoğraflarına dayanarak doğrulanıyor!

Gördüğünüz gibi aktris,  cadı davalarından tamamen farklı olmayan bir ortamda cadı kostümü ile karşımıza çıkıyor. Genellikle çizgi romanlarda pek süper kötü olarak gösterilmese de, Harkness yüzlerce yaşında ve o dönemde etrafta olan meşru bir cadı. Wanda ile olan ilişkisinin yıkılmasında ve Avengers: Disassembled’in olaylarında da büyük rol oynadı. WandaVision’da bir rakip olmak onun için mantıklı gelse de, Scarlet Witch’in güçlerini çözmesine ve o rolü  almasına yardım eden bir çeşit akıl hocası da olabilir.

Her iki durumda da Marvel Sinema Evreni’nin hem bu seri ile hem de Blade ve Moon Knight gibi karakterlerin planlı tanıtımı olan Dördüncü Faz’a geçerken doğaüstü unsurları kucakladığı belli. Elbette eninde sonunda set fotoğrafların yüksek kaliteli halleri  ortaya çıkacak.

Onun dışında öbür söylentilere bakılırsa Doktor Strange karakterinin WandaVision’ın (belki de sezon) final bölümünde rol oynama ihtimali ortaya çıktı. Peki niye bu dizide Benedict Cumberbatch, Doktor Strange karakteri ile karşımıza çıkacak? Ondan da bahsedeyim. Geçtiğimiz Temmuz ayında düzenlenen San Diego Çizgi Roman Konferansında bu dizinin direkt Doktor Strange: Deliliğin Çoklu Evreninde filmine bağlanacağı belirtilmişti. Bu özel Disney+ dizisinin Doktor Strange 2 filminin gösterime yaklaşık bir veya iki hafta kala bitirilmesi (ya da ara verilmesi) planlanıyor.