THE WITCHER İlk Sezonu Yayınlanmadan İkinci Sezon Onayı Aldı

Oyun ve kitap dünyasını kasıp kavuran The Witcher, Netflix ile birlikte dizi sektöründe de kendini göstermeyi planlamaktadır. 2019 yılının en çok beklenen dizileri arasında yer alan The Witcher, 20 Aralık’ta izleyenlerle buluşacak. Oyunlarındaki başarıyı dizi sektöründe de göstereceği konusunda Netflix yapımcılarının hiçbir endişesi yok. Dizinin ilk sezonu yayınlanmadan ikinci sezonunun da onay aldığı duyuruldu.

Dizi yapımcıları karakterleri canlandıracak oyuncular konusunda da oldukça titiz çalışmıştır. Oyundaki karakterler ile benzer görünüm özelliklerine sahip ünlü oyuncuların yapımda yer alması bu durumun göstergesidir. Dünyaca ünlü oyuncu Henry Cavill‘in başrolünde yer aldığı bu dizinin ikinci sezonu ise 2021 yılında sevenleri ile buluşacaktır.

The Witcher Dizisinin Konusu

The Witcher, bilim kurgu ve fantastik dizi dalında yeni bir soluk getirecek diziler arasında yer almaktadır. Dizinin temelinde bir aile öyküsü yatmaktadır. Rivialı Geralt, tek başına canavar avcılığı yapmakta olan bir adamdır. Yaşadığı dünyada bulunan insanlar avladığı canavarlardan ne yazık ki daha kötüdür. Bir gün genç bir prenses ile yolu kesişir. Bu prenses farklı güçlere sahip olan bir büyücüdür. Bu vahşi dünyada diğer insanlar arasında yaşama tutunmak için birlikte yürüyeceklerdir.

Rivialı Geralt, mutasyona uğramış bir insan olduğu için diğer insanlardan farklı olarak çeşitli güçlere sahiptir. Kendine bu zalim dünyada yer açabilmek adına iki kılıca sahip olduğu bilinmektedir. Çelik kılıcı ile insanları gümüş kılıcı ile de canavarları avlamaktadır. Bilim kurgu yapımlarında oldukça başarılı bir performans sergileyen Henry Cavill, Rivialı Geralt olarak karşımıza çıkacaktır. The Witcher, bilgisayar oyununu kadar başarılı bir yapım haline gelebilirse uzun yıllar boyunca adından söz ettirebileceğinden emin olabilirsiniz. Dizi diğer fantastik yapımlara benzer ögeleri de bünyesinde barındırmaktadır. Bu hikayede de elfler ve cücelerle karşılaşma ihtimalimiz oldukça yüksektir. Yalnızca Netflix üzerinden izlenebilecek bu yapım, daha önce birçok popüler dizide yer alan oyunculara da kadrosunda yer vermektedir.

İki sezonu da 8 bölüm olarak sürecek dizinin yeni sezon çekimlerine 2020 yılında başlanması bekleniyor. Dizi yayınlanmadan geniş bir hayran kitlesine ulaştığı için beklentiler bir hayli yüksek.