the flash fragmanı batman

THE FLASH Fragmanı ve Teoriler / DC FanDome

The Flash fragmanı öyle bir bomba ile düştü ki gözlerimizin önüne ne desek bilemedik. İşte fragman yorumu ve teorilerimiz.

Fragmanda neler gördük?

Öncelikle The Flash fragmanı başarılıydı. Ne kadar da heyecanlı beklemesem de beni az çok ortama ısındırdı diyebiliriz. The Flash karakteri beni DC evrenine bağlayan ve öğreten bir karakterdir yani kendisine olan hayranlığım maziye dayanır. Konu böyle olunca benim de hataları tolere edesim gelmiyor. Fragman iyiydi ama Ezra nasıldı?

Ezra Miller cidden Barry Allen mı?

Barry Allen dendiği zaman aklımıza zeki, hevesli ve çalışkan bir tip geliyor. Çizgi roman okumamış bireyler yani sadece CW’nin dizisi ile Barry’i tanıyan bireyler beni iyi anlar. Barry Allen, çizgi romanı ayrı tutarsak dizilerde daha olgun, zeki ve çalışkandır. Kendisinin ayrı bir imajı ve nerd tiplemesi vardır. Grant Gustin yani diziden tanıdığımız Barry Allen buna çok güzel bir tat vermiştir. Kısacası çizgi roman okumadan CW ile hakimseniz konuya evet sizin için Ezra büyük bir hatadır. Şimdi de çizgi romanlardan tanıyanlar için yorumumuza gelelim. Wally West dediğinizi duyar gibiyim. Yalnız değilsiniz. Haklıyız Ezra iyi bir Wally olurdu. Onun çocuksu ve ergen tavırlarına mükemmel bir seçim ama maalesef ki Justice League ikisinden birini seçti.

DC’nin amacı ne?

Keaton’ın Batman’i de The Flash filminde

DC sadece geçenki Fandome etkinliğinde bile bence amacını belli etti. Tanıyan bilir, DC uzun zamandır zaman çizgisi ve evrenleri beceremeyen bir şirkettir. Bu cümlede Marvel’a övgü yaptığımı anlamışsınızdır. Marvel bu konuda ne kadar iyi ise DC o kadar kötü. Örnek olarak belki Shang-Chi verilebilir. Kendisini çizgi romanlar veya Dr. Strange’e hakim olmayan pek tanımaz. Tanımaz fakat bize kendisini bal gibi izlettirdi. Peki nasıl tanınmayan bir karakter bu kadar izlendi? Sorumuzun cevabı çok net ”Konu ve zaman bütünlüğü”. Black Widow yapımını saymazsak 4. Faz için ilk orijin hikaye oldu kendisi. Kısacası Marvel yüzümüze vurarak ”zaman çizgisini anlamak isteyen izler, zorlama yok ama izlerseniz iyi edersiniz” dedi. Konumuza geri dönersek olayın zaman çizgisi olduğu bariz belli edildi. O zaman zaman çizgimize bakalım.

Flashpoint Meselesi

the flash fragmanı
Ezra Miller – The Flash

Çizgi romanlarda New 52 serisine dokunan ve etkileşen Flashpoint şöyle ki; basit bir dille başka Barrylerin ve yahut belki Flashlerin bir araya gelmesidir. Dc Fandome’da yayınlanan görsel de gördüğümüz gibi konunun bu olduğu kesinleşti. Bu konuya dışardan el atacak olursak şunu diyebiliriz; “Bruce Wayne”. 2020 Fandome zamanı teoriler ve takip edemediğimiz yabancı haberler bize ”Batfleck yardım ediyor” dediler. Fan çizimleri yapılınca ortaya mükemmel bir Batfleck ve Barry Allen karması çıktı. Justice League’den gördüğümüz ikili bir araya gelse iyi olur ama lütfen, rica ediyoruz ki Bruce Wayne sadece para babası değil. Onu sadece imajını bozarak yansıtmayın ve Ezra kabul edilebilir olmasa da bari Batman’imiz güzel olsun. Batfleck’in yanı sıra Keaton’un filmde olacağı onaylandı. Hatta kendisinin yarasa kulaklarını gördük ve tüylerimiz diken diken oldu. Kısacası derin ve garip bir mesele. Film ve çizgi romanı iyi yönlendirirler ise çok tehlikeli konu olan ‘Flashpoint’ tehlike olmaktan çıkar.

Son Söz

Kısacası fragman ile beraber kostüm de bir o kadar iyiydi. Sabırsız mıyım? Pek söyleyemem ama izler gibiyim. Ezra iyi bir Flash değil ama belki de bu ön yargımı solo filmde yıkacak. Beklemedeyiz.

DC FanDome içinde ilgi çeken bir diğer fragman olan ikinci The Batman fragmanı da sitemizde yer almakta.

okuyor, yaratıyor, yazıyor ve oynuyor!