the eternals film görseli

THE ETERNALS Hakkında Neler Bilmeliyiz?

Marvel’ın 4. Faz için planladığı hatta fragmanını yayınladığı The Eternals filmine göz atalım.

The Eternals Kimlerdir?

the eternals film görseli
Çizgi romanlarda The Eternals

End Game ve Infinity Saga bitti sırada dördüncü faz var. Ağırlıklı olarak hafiften mitoloji ve tanrı kavramlarının hakim olduğu seri aslında bir Avengers kadar etki bırakabilir. Tanrılar ile var olan yani tanrıların varoluşlarına kadar dayanan seri aslında çok eski. Tanrıların varoluşundan yer alan bu esrarengiz varlıklar ”Celestialler” olarak adlandırılıyor. Celestialler gezegen gezegen dolaşıp kaos yaratarak yani bir nevi deneyler yaparak evren ve gezegenleri deniyorlardı. Deney sonrası bilimde de ‘Büyük Patlama’ adı ile anılan olay yaşandı ve sonra dünya ortaya çıktı. Yani bahsettiğimiz gibi evet kendileri dünyanın varoluşuna da dahil oldular. Kısacası hikayeleri bu kadar eski.

Film ne anlatacak?

The Eternals – Angeline Jolie

Fragman ve Marvel’ın işleyişine gelecek olursak End Game sonrası Thanos’un parmak şıklatmasını da konu alacak. Fragmanımız parmak şıklatmanın kısa bir özeti ve esintisi ile başlıyor. Aslında ”Nasıl Thanos evrenin yarısını yok etti ise biz de evreni var ettik” demek gibi. Celestiallerin deney sonucu dünyayı yaratması ve kozmik iki türün ilişkisini konu alacak film bildiğimiz gibi zaman çizgilerini de dahil edecek. Shang-chi’de halkaların enerjisi ve gücü zamanda bir açılım yarattı ve filmin başında saatlerce bekleyip, izleyip ”Ne alaka zaman çizgisi anlamadım” dedikten sonra son sahnede aslında güçlerin ne kadar etkili olabileceğini gördük.

Marvel’ın The Eternals hamlesi

The Eternals film görseli

Muhtemelen Eternals filmi de bu tarz bir açıklığa değinecek. Dediğimiz gibi evrenin ve dünyanın yaratıcılarından bahsediyoruz. Kolay bir mevzu değil gibi ve maalesef ki gölge de kaldı. Umutsuzluğa kapılmayalım. Karşımızdaki şirket Marvel. Yani koskoca uzayıp bitmeyen zaman çizgisinin yaratıcısı. Eternals filmini yaparken şeytani planlarını çok sevdim. Thanos’a bıçak çeken Eternals ekibini görmek beni mutlu etti. Dediğimiz gibi ortadaki mevzumuz evren ve zaman uyumu. Celestialler koskoca bir dünya, evren yarattılar yani aslında karşımızda gördüğümüz ekip hafife alınmayacak bir şekilde zamana dahil oldular. Yani şunu diyebiliriz; Nasıl Loki ve Sylvie zamanın sonunu getirdiler ise Eternals’da o zamanın başlangıcı olan dünyayı var ettiler. Kısacası ortalık kızışacak gibi.

Son söz

Uzun lafın kısası evrenimiz gittikçe büyüyor ve Marvel sadece sinema ile takip eden hayranlara büyük bir hamle yapıyor. Genişleyen kocaman bir evrenimiz var ve karakter çeşitliliği o oranda artıyor. Çok umutluyum umarım beni mutlu eder.

okuyor, yaratıyor, yazıyor ve oynuyor!