MARVEL SİNEMA EVRENİNDEN Renkli ve Söylenti Dolu HABERLER [OCAK 2020]

Renkli Marvel haberleri içinden sinema ve dizi içerikleri ile karşınızdayız. WandaVision’dan Moon Knight dizisine, Venom 2’den Doktor Strange 2 filmine kadar ne kadar söylenti ve resmi haber varsa, sizler için her şeyi kaleme aldım.
WandaVision dizisindeki S. W. O. R. D. üssü ve Venom 2’deki Carnage temalı öncül film hikâyesini kaleme almak için hakikaten sabırsızlanıyorum. Hazırsanız başlayalım.

WandaVision Dizisindeki S.W.O.R.D. Üssü ile Araçları Yakalandı!

Marvel Sinema Evreni’nin ikinci dizisi olması planlanan WandaVision’ın ilk başlarda 2021 yılının İlkbahar aylarında yayınlanması planlanıyordu. Ancak güzel bir gelişim sonucu 2020 yılının Eylül – Ekim aylarına çekildi. Şimdi WandaVision dizisindeki yakalanan yeni set fotoğraflarına göz atalım.

Biliyorsunuz ki S.H.I.E.L.D. devri artık sona erdi. Şimdi Scarlet Witch gibi kahramanlar önderliğindeki S.W.O.R.D. devri başladı! Ne olursa olsun, bu yeni ortaya çıkan set fotoğraflarında daha fazla S.W.O.R.D. adlı birimin üssünü, araçlarını ve bazı fanların tahmin ettiği gibi görkemli görünümlü bir yapıyı kontrol dışı Wanda’yı yakalamak için kullanılan bir muhafaza odası olarak görebiliriz.

Artık yetişkin bir Monica Rambeau‘nun S.W.O.R.D. için çalışabileceğini söylüyor. Burada, özellikle annesinin en iyi arkadaşını ve “teyzesi” Carol Danvers’ı bulabileceği anlamına geliyorsa. Bu bir çeşit kampa benziyor ancak bunun örgütün gerçek üssü olup olmadığını bilmiyoruz. Marvel, dizi çadırlarında çekimi devam ettirirken de saklıyor! Bu heybetli görünen yapıda bir çeşit muhafaza odası olup olmadığını merak etmek şu an zor. Birçok hayran bunun Scarlet Witch’i tutmak için kullanılabileceğine inanıyor! Ancak S.W.O.R.D. üssünün zamanı bu cephede anlatılacak. S.H.I.E.L.D. 2014 yılında Kaptan Amerika: Kış Askeri’nde düştüğü için macera orada bitmişti.
ABC’nin Marvel’den istediği tek şey TV dizisi S.W.O.R.D. Ajanları olabilir mi? Aslında çok iyi olurdu!

Venom’un İkinci Devam Filminde Temel Hikâye Ortaya Çıkmış Olabilir!

Marvel Haberleri – Venom 2

Şu an İngiltere’nin Leavesdon eyaletinde çekimleri yapılmakta olan Venom 2 filmi, şimdi yeni temel konusu ile gündemde. Biliyorsunuz ki Cletus karakterinin canlandıran Woody Harrelson, Venom: Zehirli Öfke filminin ilk gizli sahnesinde rol oynamıştı. Şimdi de yeni filmin baş düşmanı olarak gözükecek. Artık şu temel konusuna geçsek fena olmaz mı?

HN Entertainment adlı sitenin iddiasına göre Kasady, diğer mahkûm Shriek’in yardımıyla çıkmayı başardığında birçok cinayet işleyecek. Shriek’in gerçek karakter adı Frances Louise Barrison’un zaten filmin ikincil süper düşmanı olduğu açıklandı; ancak, Naomie Harris’in o karakteri oynayıp oynamayacağı henüz doğrulanmadı. Bununla birlikte yine HNE, Cletus’un hikâyedeki bu noktaya kadar Carnage ile ortak yaşamına bağlanma olasılığının düşük olduğunu bildiriyor.

Tom Hardy’nin Instagram’daki silinmiş bir gönderisine göre Venom 2, Kasady’nin karanlık geçmişini keşfedecek. Çizgi romanlara göre, Cletus’un çocukken yaşadığı yetimhaneyi yaktığı ve 12 kişiyi öldürdüğü ortaya çıkacak. HNE, Eddie Brock’un yetimhanenin yıkımını araştırdığını ve bu ölümleri Kasady ile ilişkilendirdiğinde zaten ağır suç kaydına eklediğini açıklıyor. Bu muhtemelen Brock ve Kasady arasında kişisel kılan şey ve Cletus denen manyağın muhabirin peşine düşmesi anlamına gelebilir.

Cletus’ın nasıl Carnage’a dönüştüğünü bilmiyoruz. Aslında çizgi romanlarda Brock ve Kasady’nin bağlantısı, bir hapishane hücresinin paylaşımıydı. Ancak filmde tamamen farklı bir bağlantı görebiliriz.

Kevin Feige, Venom ile Morbius’un MCU’ya Katılımını Sınırlandırmak İstiyor!

Geçen yıl Spider-Man (Örümcek Adam) hayranları için bir beklenti yarattı. Beklentiler çok yüksekti. Ancak SONY- DISNEY arasında yeni bir buzlar oluşmuştu. Birkaç üzücü hafta boyunca, Tom Holland’ın örümceği MCU’daki son ağını çekince Sony’nin yeni Spider-Verse serisine gönderilecekti. Ancak, bu durum Tom Holland sayesinde düzeltildi.

Yeni anlaşmalarının daha ilginç kısımlarından biri, Sony’nin evreni ile MCU daha iç içe geçecek olması.  Venom’un geriye dönük olarak bir MCU filmi olduğunu görebilir ve nihayetinde Tom Holland’ın Örümcek Adam’ının simbiyotlarla nasıl savaşabileceğini görebiliriz. Ayrıca Morbius filminde J. Jonah Jameson karakterini oynayan J.K Simmons’ın küçük bir geçici rolü de dâhil olmak üzere MCU’ya bağlantıları olacağına dair bir söylentimiz var.

Ancak W.G.T.C. sitesine göre yakın kaynaklar Kevin Feige’in bu anlaşma hakkında tam olarak mutlu olmadığını ve Marvel Studios ile Sony arasında bu geçişlerin boyutu konusunda gergin olduğu açıklandı. Ve Sony’nin Venom ve Morbius gibi karakterlerin gelecekteki Endgame tarzı toplanma filmlerinde önemli bir rol oynadığını ve MCU üzerinde büyük bir etkisi olduğunu görmek istediği söyledi. Ancak Feige, sadece küçük geçici rolleri ile görünmeleri ve çok fazla ayrıntıları olmaması gerektiği konusunda kararlı.

Görünüşe göre onları ilgi odağı yapmak istemiyor. Bu akıllıca bir hareket olabilir. Marvel Comics içinde bile, Örümcek Adam ile ilgili olaylar ve karakterler büyük ölçüde evrenin kendi köşeleriyle sınırlı kalacaktır. İçlerinde tüm evreni etkileyen unsurlar var, ancak bence Morbius olayları çok fazla güçlük çekmeden MCU’nun içinde yer alabilmelidir.

Başka Bir Valkyrie MCU’ya Gelebilir

Marvel Sinema Evreni’nin zaten bir Valkyrie’si olabilir, ancak çizgi romanlarda unvanı elinde tutan birden fazla kadın var. Thor: Ragnarok filmindeki Tessa Thompson’un oynadığı versiyonunun Hela ile olan bu savaştan sağ kalan tek kişi olduğu açıkladı ancak ortaya çıkan bir Valkyrie daha var.

MCU Cosmic’e göre Marvel Studios, 1980’lerin ortalarında Chris Claremont tarafından yaratılan belirsiz bir karakter olan Mist’i tanıtmayı planlıyor. New Mutants’ın sayfalarında Danielle Moonstar’ın arkadaşı olarak tanıtılan Mist denen karakterin Loki dizisinde mi yoksa Thor: Love and Thunder’da mı görüneceğinden emin değiliz. Ancak, Valkyrie’nin yeni Kraliçesi olup olmadığını merak etmek zor…

Moon Knight Dizisine Yeni Bir Süper Düşman Gözükebilir – Marvel Haberleri

Marvel haberleri - Moon Knight

MCU Cosmic, Marvel Studios’un ilk olarak Marc Spector: Moon Knight sayfalarında görünen bir karakter olan  Ripper’ı Marvel Sinematik Evreni’ne tanıtmayı planladığını iddia ediyor. Hellbent (Bükük Cehennem) olarak bilinen insan / iblis melez ırkının bir üyesi olan bu canavarlar,   tarih öncesi dönemde yaşlı ırkların kalıntılarının ergen bir adamla karışmasının sonucudur. Ripper belirsiz bir karakterdir, ancak muhtemelen doğaüstü güçleri ile MCU’yu istila etmesini beklediğini tahmin edebileceğimiz bir karakter. MCU Cosmic sitesi, Eternals veya Blade: Bıçağın İki Yüzü filmlerine bağlanmasının mümkün olduğuna dikkat çekiyor fakat  Disney+’ın Moon Knight’ının da varlığını hissettirmesi çok daha muhtemel görünüyor!

Bad Boys: Her Zaman Çılgın Yönetmenleri Marvel Stüdyolarıyla Buluştu!

Marvel haberleri

Geçen haftalarda size Bad Boys for Life (Çılgın İkili 3: Her Zaman Çılgın) yönetmenleri Adil El Arbi ve Bilall Fallah’tan Marvel Studios’un onlarla tanışmak istediğini ve şimdi bu toplantıları gerçekten gerçekleştiğini anlattık.

El Arbi’nin bahsine göre: “Somut bir şey yok. Bizimle daha yeni tanıştılar, filmi beğendiklerini söylediler ve bize dediler ki, ‘Neler yapmak istersin?’ Yani henüz gerçekten planlanmış bir şey yok, tıpkı bir toplantı gibiydi. Ama evet, güzel bir şey bulup bulmadığımızı göreceğiz.”

Bu nedenle, belirli bir karakter teklif edilmese de, Marvel Studios onlarla çalışmaya istekli görünüyor. Ancak ne yazık ki, bir sonraki Bad Boys filmi düşünmek için çok meşguller!

“Şimdi Disney+ ile o kadar çok gelişti ki yapabileceğimiz çok şey var. Bir film veya TV dizisi yapabiliriz. Ve Bad Boys ile o kadar meşguldük ki henüz her şeyi araştırmadık. Şimdi ne yapacağız, ben ve Bilall sahip oldukları her şeye bakacağız ve onlarla çalışacak bir şey bulmak isteriz, ama bunun ne olacağı henüz belli değil.”

Black Widow’a Özel Dergi Kapakları…

Marvel Haberleri – Black Widow

Black Widow’un yakında gelecek olması, bu harika dergi kapaklarından başlayarak film hakkında daha fazla içeriği görmeye devam edeceğimize inanmanız en iyisidir! Natasha Romanoff’un yeni silahları çok havalı görünüyor ve bu Beyaz Dul kostümü, hayranların favorisi olacak. Ancak yarım dakikalık Süper Kupa spotunu halen bekliyorsanız 3 Şubat’ı bekleyin. Önceki fragmana dair değerlendirme için burayı tıklayın.

Marvel haberleri

Deadpool 3 MCU’da R İşaretli Olarak Değerlendirilecek mi? – Marvel Haberleri

Marvel haberleri - Deadpool

Deadpool’un Marvel Sinema Evreni’ne geldiğini biliyoruz ancak bunun serinin yaş sınırı için ne anlama geldiği belli değil. Geçmişte R-Rated olarak kalacağına dair birçok ipucu var. Ancak Edepsiz Ağızlının MCU’nun geri kalanından tek başına durmasıyla sonuçlanacak mı?

Yazarlar Rhett Reese ve Paul Wernick, karakter için sırada ne olacağı konusunda bazı fikirlere sahipler. “Kesinlikle, çünkü Disney bayrağı altında olacağını sanmıyorum. Örneğin, Deadpool 3’e gittiğinizde görünen bir Sihirli Kale(Disney’den bahsediyor) olacağını düşünmüyorum. Bence bu FOX pankartının altında olacak, bu yüzden evet.”

Marvel Stüdyolarının Deadpool’un yaratıcı ekip kontrolünü ele geçirmeyeceğine inanmak zor görünüyor. Deadpool’un hikayeleri daha geniş olan bu evrene bağlı kalabilir veya kalmaz. Göreceğiz.