HAWKEYE VE MS. MARVEL Önümüzdeki Yıl Disney +’da

Hawkeye ve Ms. Marvel

Marvel Studios’un gösterimi yaklaşan yapımları Hawkeye ve Ms. Marvel dizisinin 2021’de Disney +’a Loki ve Marvel’ın What If’i ile beraber gelecekleri onaylandı.

Screenrant’ın haberine göre Hasbro, Marvel Studios’un Hawkeye ve Ms. Marvel serisini 2021’de Disney + ‘da yayınlayacağını doğruladı. Sinemalardaki 11 yıllık egemenliğinden sonra, Marvel Sinematik Evreni daha önce hiç olmadığı gibi TV ekranlarına gelmeyi planlıyor. Disney’in lansmanı ile Marvel Studios’un MCU anlatımına bir şekilde bağlanacak olan gösterilerini Disney +’da gösterecek. Bu değişim, ‘The Falcon and The Winter Soldier‘ ve sonradan tanıtılan ‘WandaVision‘ın bu yıl gelmesiyle başlayacak, bunlar Doctor Strange in the Multiverse of Madness‘teki olayların temelini kuracak.

WandaVision’ın sonradan planlara eklenmesi olayı Marvel’ın planlarındaki tek değişiklik değildi. Eklenmesi Marvel geçen yaz Ms. Marvel, Moon Knight ve She-Hulk’ın da planlarda olduğunu açıklamıştı ve aylar geçtikçe üçünün programı ile ilgili güncellemeler geliyordu. Bu, özellikle Hawkeye için bildirilen gecikmelerden sonra, 2021 listesi ile ilgili değişikliklerin de gelip gelmeyeceği konusunda  bazı sorular getirdi.

Hasbro’nun 2020 New York Oyuncak Fuarı’ndaki sunumuna göre, Hawkeye ve Ms. Marvel ile 2021’de Disney+’daki yerini alacak. Oyuncak şirketi, Marvel’ın oyuncaklarının grafiğini gösterdi ve hem Hawkeye hem de Ms. Marvel’i 2021’de Disney + sürümlerine dahil etti. Hasbro gibi şirketler bir oyuncak serisini piyasaya sürmeden önce her şeyi koordine edebilmek için stüdyolarla çalışmak zorunda olduğundan, Marvel’in ne planladığını bilmeleri ve bu listenin güvenilir olması şaşırtıcı gelmedi.

Bu açıklama ile, Hawkeye’ın çıkışı gecikmeyecek veya en azından önceden belirlendiği gibi 2021 yılı içerisinde çıkacak. Marvel’ın Hawkeye’ı çıkış tarihine yetiştirmekten başka dertleri de var. Halen Kate Bishop’ı oynaması için oyuncu bulamadılar. Hailee Steinfeld’e bu rolü oynaması için teklif verdiler ama programı müsait olmadığından bu rolü kabul edip etmeyeceği henüz belli değil. Hawkeye gelecek yıl çıkacaksa, çekimlerin bu yıl başlaması gerekecek, bu yüzden Kate Bishop’u kimin oynayacağının belirlenmesi lazım.

Ms. Marvel’a gelince, Kamala Khan hayranları için heyecan verici bir haber geldi. Dizi duyurulduğunda, Marvel’in Disney + gösteriminin 2022’den önce çıkması pek mümkün görünmüyordu. Şimdi ise gelen haberlerle 2021’de piyasaya sürülmekle kalmayacak, aynı zamanda Hawkeye’ı bile atlatacak gibi görünüyor. Eğer bu gerçek olursa, Ms. Marvel muhtemelen 2021 yazında veya sene sonunda gelecek. Tabii ki, Marvel’in hala Kamala’yı ve diğer tüm Marvel karakterlerini oynayacak birilerini bulması gerekiyor, ancak Ms. Marvel’ın hazırlığının oldukça hızlı bir şekilde ilerlemesi gözden kaçmıyor.

fanzade.com editörü