PUNISHER Hakkında Az Bilinen Olaylar

Punisher, gerçek adı ile Frank Castle, Marvel dünyasının en önemli karakterlerinden biridir. Kendisi adına, çizgi roman serilerinin yanı sıra film, oyun, çizgi film hatta manga serisi bile yapılmış bir karakterdir. Sizlere bu yazıda Punisher hakkında pek bilinmeyen 5 farklı olayı anlatıyoruz.

1-Frank Castle’ın siyahi olması

 

Punisher, Jigsaw’a karşı savaşırken plastik cerrahi ile bir zenciye dönüştürülmüştü. Hikayede Amerika’da yaşanan ırksal sorunlar üzerine gidildi. Ayrıca Luke Cage ile bir takım oluşturdular. Bileceğiniz üzere Luke zaten bir siyahi.


2- Punisher’ın tüm Marvel Evrenini öldürmesi

 

1995 yılında Garth Ennis tarafından hazırlanan tek sayılık bir çizgi roman. Bu hikayede süper kahramanlardan oluşan bir grubun yanlışlıkla Frank Castle’ın ailesinin ölümünden sorumlu olması sonucu Frank’ın çılgına dönmesi ve sonrasında Spider-Man, Hulk, Wolverine, Captain America, Daredevil ve daha bir çok Marvel karakterini öldürmesini konu almakta.

Bir de Deadpool‘un Marvel Evrenindeki karakterleri öldürdüğü bir çizgi roman mevcut. Tabi bu tür olayların farklı evrenlerde geçtiğini hatırlatalım. Çoklu evrenlerde her şey olabilir.

3- Punisher’in Archie Comics’de Archie ile tanışması

Belki de en komik içerikli çizgi roman sayılarından biri denebilir. 1994 yılında yapılan bu crossover’da Punisher uyuşturucu çetesinin peşindedir. Archie’yi de uyuşturucu çetesinin başındaki Red lakaplı kişi olarak düşünür. Tabi ki yanılmıştır. Ancak neyseki olay kan çıkmadan sona erer.

 


4-  Rapçi Eminem’le ekip oluşturması

Bir Marvel karakteri olmak Eminem için gurur verici olsa gerek. Evet, konser çıkışında Punisher ile Bushwacker arasındaki kavgayı gören Eminem’in bu sayıda Punisher’ın hayatını kurtardığını görmekteyiz.


5. Punisher Hakkında Az Bilinen Olay – Geyşa 

punisher hakkında geyşa

Marvel Mangaverse isimli seride ilginç değişimlerden biri de eli kırbaçlı Geyşa Punisher’dır. Tokyo’daki kötülüklerden şehri koruyan bu karakter normalde bir okul müdürü geceleri ise suç avcısıdır.

Punisher hakkında az bilinenler isimli listemizin sonuna geldik. Sizin eklemek istedikleriniz varsa yorumlarda belirtmeyi unutmayın!