“GELECEĞE DÖNÜŞ” Çizgi Roman Serisi İle Karşımızda Olacak

Geleceğe Dönüş senaristi Bob Gale, filmin üçlemesini konu alan bir Geleceğe Dönüş çizgi roman serisi yayımlayacaklarını açıkladı. Çizgi romanları IDW Publishing yayınlayacak.

“Untold Tales and Alternate Timelines” adını taşıyacak seri; üçlemenin öncesini, filmlerin arasında geçen zaman dilimlerini ve karakterlerin hayat hikayeleriyle ilgili eksik kalan noktaları anlatacak.
Senaryo yazımında Gale’e, John Barber ve Erik Burnham eşlik edecek. Hikayeler ise Brent Schoonover ve Dan Schoening tarafından çizilecek.

hqdefault

Serinin çıkış tarihi de 21 Ekim 2015. Bu tarihi, serinin 2. dilminde akım kapasitörü sayesinde zaman makinesine dönüşen DeLorean’ ın zaman göstergesinde de görmüştük. Bu açıdan çizgi romanın yayınlanma tarihi filmin hayranları için hoş bir sürpriz de oldu diyebiliriz.

geleceğe dönüş çizgi roman
Geleceğe Dönüş çizgi roman 

Geleceğe Dönüş Çizgi Roman Güncelleme:

IDW Publishing, senarist Bob Gale ile birlikte “Geleceğe Dönüş” üçlemesini konu alan çizgi roman serisini 21 Ekim 2015, “Dünya Geleceğe Dönüş Günü”nde yayımlamaya başladılar.

Adı “Untold Tales and Alternate Timelines” olan ilk serinin, üçlemeden önce yaşanan olayları ve filmler arasında anlatılmayan olayları konu alıyor.

Gale’a, John Barber (Transformers) ve Erik Burnham (Ghostbusters) yardım ediyor. Hikâyeleri çizen isimler ise Brent Schoonover (Batman ’66) ve Dan Schoening (Ghostbusters) oldu.
İlk sayı 1982 yılında Marty McFly ve Emmett Brown’un ilk kez karşılaşmalarını konu alıyor. İlk beş sayı olarak planlanan ama yoğun ilgiden dolayı 2018 yılına kadar devam etti.

Siz bu çizgi romanı edinmek isterseniz ülkemizde Paralel Evren gibi çizgi roman evlerinden alabilirsiniz.

Fanzade.com editörü