MARVEL’ın Yeni X-MEN Serilerinde Bizleri Neler Bekliyor?

Beyaz perdede Fox’un X-Men filmlerine veda ederken Marvel çizgi romanlarında X-Men ekibi için yeni bir dönem başlıyor. Atomun Çocukları bu yaz iki büyük seriye kavuşuyor.  Jonathan Hickman’ın yazıp Pepe Larraz çizimlerini yaptığı House of X serisi ile yine Hickman’ın yazıp R.B. Silva’nın çizdiği Powers of X serisi Temmuz ayının son günlerinde bizlerle olacak. Peki yeni X-Men serilerinde bizleri neler bekliyor olacak?

X-Men efsanesine yeni bir çağ yaşatacak seriler öncesi Marvel, hayranlar tarafından sıkça sorulan soruları derledi ve bunları yanıtladı. İşte serilere yönelik aklımızdaki sorular ve cevapları:

 

#1 House of X ve Powers of X nedir?

Jonathan Hickman, X-Men’in yeni dönemini tanıtıyor ve bu deneyimin başlangıç noktaları House of X ve Powers of X serileri. Bu hikayeler, önümüzdeki birkaç yıl boyunca tüm X-Men hikayelerinin temeli olacak ve X-Men’in Marvel Evreni’nde hak ettiği konuma dönmesini sağlayacak.

 

#2 House of X’in konusu nedir?

House of X, Dünya’daki mutantların kaderini değiştiren X-Men tarihi için önemli bir ayı konu ediniyor. Daha fazlasını söyleyemiyoruz çünkü gizlilik yemini ettik.

 

#3 Powers of X’in konusu nedir?

PoX, Marvel Evreni’ndeki mutantların bilinmeyen gizli tarihi hakkında bir hikaye. Söyleyebileceğimiz tek şey bu çünkü yukarıdaki yemin bu seriyi de kapsıyor.

Yeni X-MEN

#4 Ana hikaye hangi seri olacak?

Aslında iki seri de de ana hikaye. Tüm hikayeyi elde etmek için her ikisini de okumanız gerektiğinden her seri aynı derecede önemli. Her bir sayıyla nasıl bağlandıklarını daha iyi göreceksiniz.

 

#5 Yeni X-Men serilerinden hangilerini okumalıyım?

Her iki seriyi de okumalısınız. House of X’in her sayısı Powers of X’i daha iyi anlamanızı sağlayacak (ve tam tersi) ve sonunda iki hikayenin iç içe geçtiği yeni X-Evreni doğacak.

 

#6 Serinin adı Powers of Ten mi yoksa Powers of X olarak mı okunmalı?

X, burada ”ten” yani 10 sayısını temsilen kullanılmış. Neden olduğunu anlayacaksınız seriyi okumaya başladığınızda.

 

#7 HoX ve PoX sonrası bizleri neler bekliyor?

Uzun vadeli planlama ile bu serilerin birkaç yıl boyunca X-Men serilerinin kaynağı olacağını bilmek faydalı olacaktır. HoX ve PoX’in bitiminde yepyeni bir X-Men evreni başlatacağız. Bazı seriler geleneksel yollardan gidecek, bazıları HoX ve PoX’te sunulan fikirleri sürdürecek ve kimileri tamamen yeni konseptler içerecek. Hickman, X-Men’in ana serisini yazmayı sürdürecek.

Yeni X-Men serilerine dair aldığımız yanıtlar bunlardı. Sizin 24 Temmuz ve 31 Temmuz‘da ilk sayıları çıkacak seriler hakkında düşünceleriniz ve beklentileriniz neler? Sizce MCU’ya geçerken mutantlar, bu serilerdeki hikayeler kaynak olarak kullanılır mı? Görüşlerinizi yorumlarda bize iletip yazılarımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı unutmayın.

90’Ların X-MEN Çizgi Dizisi Geri Mi Dönüyor?

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.