CYBERPUNK 2077’nin E3 Demosu Oyun Severleri Keanu Reeves Sürprizi ile Karşıladı

Bu yıl CD Projekt Red’in merakla beklenen role-play oyunu Cyberpunk 2077‘nin demosu, geçen yıl gösterilen demodan hem daha iyi hem de daha kötü görünüyordu. Sergilenen oyun dünyasının kapsamı ve ölçeği olağanüstüydü, ancak açıkça oyunun ilerleyen süreçlerinde yolunu bulan bir oyun gibi görünüyor.

Oyun, yalnızca oyuncu tarafından görülebilen sanal bir hayalet gibi görünen Keanu Reeves tarafından oynanan Johnny Silverhand’ın tanıtımıyla açılıyor. Johnny, kız arkadaşı Alt Cunningham’ı bulmak için oyuncu karakterini ikna ediyor ve yapbozun bir sonraki parçası Brigitte olarak bilinen bir kadınla bağlantı kurması ile devam ediyor.

Hareketli ve dövüş odaklı yapısı oyunun daha hassas bir kontrol mekaniği ile oynanmasına sebep oluyor, biraz da The Division 2‘yi andırıyor. Demo sırasında birçok kez çevreye sıkışıp kaldıklarını, çok fazla bir şey yapmadıklarını gördük.

 

Oyunun sistemiyle oyuncular kendi kişiselleştirilmiş karakterlerini yaratmak için birçok farklı dövüş stilindeki yetenekleri birleştirip eşleştirebiliyorlar. Tecrübenin özünde, geleneksel masa üstü becerileri yer alıyor ve refleksleri temsil eden istatistiklerin yanında teknik yetenek, vücut ve karakter yaratmak için temel teşkil eden özellikler de yer alıyor.

Cyberpunk 2077, 16 Nisan 2020’de PlayStation 4, Windows PC ve Xbox One için piyasaya sürülecek.