90’ların X-MEN Çizgi Dizisi Geri mi Dönüyor?

Bu haber en çok 90’larda televizyon karşısına geçip X-Men çizgi dizisini heyecan ve merakla bekleyen, başladığında ise açılış müziği ile kendinden geçen o dönem çocuklarını mutlu edecek.

Yakın zamanda yayınlanan Hollywood Reporter haberine göre X-Men: The Animated Series seslendirme sanatçılarının  12 Ekim’de Los Angeles Comic Con’da bir araya geleceğini doğrulandı .

Bu durum; Cal Dodd (Wolverine), Lenore Zann (Rogue), George Buza (Beast) Chris Potter (Gambit) ve Chris Britton’ın (Bay Sinister), popüler  çizgi diziden bu yana sahnede  yer alacaklarını gösteriyor.

Ancak, daha da ilginç olanı, THR’nin haberine göre, 90’ların çizgi film serisinin arkasındaki yaratıcı ekibin, dizinin ekranda devam etmesi için Disney’e yaklaşmayı planlıyor olması. X-Men çizgi dizisinin storyboard’larını hazırlayan Larry Houston şöyle diyor: “Her şeyden daha fazla istediğimiz şey, kaldığımız yerden devam etmek .”

Orijinal seri, 31 Ekim 1992’de ABD’de Fox Kids’de başlamıştı. 76 bölümden sonra 20 Eylül 1997’de sona erdi. 5 yıllık serüvenin ardından farklı X-Men çizgi serileri gelmiş olsa da, o tadı yakalayamadıklarını söylememiz pek de yanlış olmaz.

X-Men: The Animated Serisi,  serileştirilmiş hikayeye sahip animasyon kavramının öncüsü olarak düşünülmektedir. Ayrıca, bu dizinin Marvel Comics’in beyazperdedeki başlangıcına zemin hazırladığı da söylenmektedir.

İsterseniz son olarak sizi efsane serinin açılış parçası ile başbaşa bırakalım.

 

Peki siz eski X-Men çizgi dizisini izleyenlerden misiniz? Peki sizin bu haber hakkındaki düşünceleriniz nedir, yorum yapın 🙂