Yeşil Fener Birliği Öldü, Karşınızda GREEN LANTERN: BLACKSTARS !

DC evreninde 2019 Kasım’ına geldiğimizde Lantern güç yüzükleri alışkın olduğumuzdan farklı renkte olacak ve yeni tip galaktik bir yasayı uygulayacaklar. Green Lantern Corps öldü, yaşasın Blackstars. Grant Morrison ve Xermanico tarafından hazırlanan Blackstars üç yeni mini seri olarak karşımıza gelecek.

Peki, kimdir bu Blackstars? Ya da ‘ne’ler? Tüm bu cevapları Blackstars ekibinin Ysmault, Mongul’un şeytanlarının peşine düştüğünde alacağız. Tabiki Green Lantern: Blackstars’ın ilk sayısına küçük, durgun bir gezegen olan Dünya’ya da bir uğramadan başlamayacağız. 2020 boyunca devam edecek olan Green Lantern mitolojisinin maceralarına yeni bir sayfa açacak olan Green Lantern: Blackstars 6 Kasım’da yayınlanmaya başlayacak.

“Oa, iskelet kaplı intikam isteyen şeytanların geneline verilen isim,” şeklinde yeni proje hakkında bilgi veren Morrison. “ Ve Blackstars -evrensel barış ve harmoniyi isteyen büyük ihtimalle Controller Mu tarafından yönetilen bir tarikat- evreni kendilerinin önünde diz çökmesini bir tarikat.”

The Green Lantern’in 12 numaralı sayısında ortaya çıkan olayların devamı niteliğinde olacak olan mini seriler Green Lantern’lerin olmadığı bir yerde geçecek. Karanlığı aydınlatacak tek bir güç yüzüğü bile olmayacak. Morrision ve Sharp’ın tam bir yıl süren hikayesinin finalinde olanlar bir gizem perdesinin arkasında saklanmaya devam ediyor. Tüm buna rağmen The Green Lantern Corps nerede peki? Acaba Hal Jordan’ın yaptığı şeyler mi bunlara sebep oldu?

BLACKSTARS GREEN LANTERN

Jordan’ın her şeyin merkezinde olduğunu söyleyen Morrison sözlerini şöyle bitirdi “Belzebeth onunla Blackstars’ı ele geçirmek için rekabet etmesine rağmen, Jordan her şeyin merkezinde.”

6 Kasım’da bizlerle buluşacak olan Blackstars Darick Robertson’ın ve Liam Sharp’ın kapak tasarımlarıyla raflarda yerini alacak. Siz de bu yapımı merakla bekleyen GL hayranlarındansanız, aşağıya yorum bırakmayı unutmayın.