THE BATMAN WHO LAUGHS, DC Evrenindeki Düşman Kotasını Dolduracak Gibi

The Batman Who Laughs altı DC süper kahramanını kendi karanlık dünyalarına doğru çekip onları da kendi gibi dönüştürdü. The Batman Who Laughs’ın bıraktığı yerden devralan Batman/Superman karanlık çoklu evrenden gelen Joker Venom’un DC evrenindeki kahramanlara bulaşmasıyla Ağustos’un sonu gibi başlayacak. Ama Joker Venom’un hangi kahramanlara bulaşacağı şu an için açıklanmadı.

Bildiğimiz kadarıyla Joker Venom’dan ilk etkilenecek olan Shazam olacak. Shazam’ı oldukça ürpertici bir şekilde göreceğimiz kesin. The Batman Who Laughs Billy Batson’ı kendinden bir şeyler enfekte ettiği Batarang ile avlayacak ve onu tıpkı Robin gibi giydirip diğer kahramanların üzerine gönderecek.

The Infected: Shazam - Batman Who Laughs
The Infected: Shazam – Batman Who Laughs

Joker Venom’un etkisini inceleyen bir sayının Kasım ayında yayınlanması bekleniyor. Iceman isimli X-Men serisindeki mükemmel seriyi de hazırlayan Sina Grace’in The Infected: King Shazam isimli bir bölümü The Immortal Hulk’s Joe Bennett’dan aldığı çizimleri referans alarak yapacağını belirtildi.

The Infected: Scarab - Batman Who Laughs
The Infected: Scarab – Batman Who Laughs

Zehirlendikten sonra gruba katılan, Young Justice’ten tanıdığımız Blue Beetle’ı Jaime Reyes hazırlayacak. The Infecred: Scarab adı verilen bölüm Dennis “Hopeless” Hallum (Sea of Stars ve Spider-Woman’ı yazan kişi) Freddie Williams III’den (Batman/Teenage Mutant Ninja Turtles’ın yazarı) ilham alarak bu hikayeyi yazacak.

The Infected: Supergirl - Batman Who Laughs
The Infected: Supergirl

The Year of the Villian’ın yazarı Marc Andreyko The Infected: Supergirl’ü Eduardo Panisca ve Julio Ferreira’yı örnek alıp hazırlayacak. Kapak tasarımının Dan Mora tarafından yapılacağı da bilgiler arasında. The Infected: Hawkman’i ise Pat Olliffe ve Tom Palmer’in çizimlerinden aldığı ilhamla Robert Venditti hazırlayacak. Kapağın tasarımını ise Tyler Kirkham üstlenecek.

The Infected: Hawkman

Batman/Superman’in dördüncü sayısında Joker Venom’dan etkilenen kişilerin hepsini göreceğimiz bilgisine de ulaştık. Size tavsiyemiz Joker Venom’dan etkilenen diğer DC kahramanları hakkında bilgi almak için -hatta Batman Who Laughs/Batman/Superman/DCeased hakkındaki dedikodular için- bir gözünüz ve kulağınız sitemizde olsun.