HOBBIT KÖYÜ Hem De Sivas’ta! | LOTR Sevgisi Sınır Tanımıyor

hobbit köyü - hobbit yamaç evleri

Sivas Belediyesi, J. R. R. Tolkien‘in yazdığı ve Peter Jackson tarafından beyaz perdeye aktarılan The Lord of the Rings ve The Hobbit serilerinde; kısacası Middle Earth‘de yer alan Hobbit evlerinden esinlenerek Paşabahçe Piknik ve Mesire Alanı’na Hobbit yamaç evleri yaptı. Sivas’ta bir Hobbit Köyü…

Dağ içine gömülü olarak tasarlanan evler inşaatı bitmeden halkın ilgisiyle karşılaştı. Belediye Başkanı Sami Aydın talebe göre dağ yamacına 50-100 arası “Hobbit Yamaç Evi” yapılacağını belirtti. Ayrıca dayalı döşeli olan bu evlerin, haftalık ve aylık olarak kiraya verileceği bilgisini de verdi.

1+1 olarak inşa edilen 65 metrekarelik yamaç evlerinde mutfak, banyo, tuvalet ve yatak odası bulunuyor. Mesire alanına şu anda 2 ev inşa eden Sivas Belediyesi, ilerleyen günlerde bu evlerin sayısını 100’e kadar çıkarmayı hedefliyor. Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, yamaç evi sayısının artışıyla bölgede filmdeki gibi bir Hobbit köyü kurup alanı doğa turizmine kazandırmayı amaçladıklarını söyledi. 

Hobbit Köyü Çok İlgi Çekti


2021 itibari ile Güncelleme: 2019 yılında bu yamaç evleri ziyaretçilere açıldı. 1+1 ve 65 metrekare olan bu evlerde mutfak, banyo, tuvalet ve yatak odası bulunuyor.

hobbit köyü yamaç evleri

Buralarda konuklamanın günlük kirası 2021 yılı itibari ile günlük 500 TL. Ancak evlerde 5 kişiye kadar konaklamak mümkün. Yani 5 arkadaşınızla gittiğinizde ücreti bölüşebilirsiniz.

Sivas’ta Paşabahçe Mesir bölgesinde yer almakta olan Hobbit Yamaç Evleri Türkiye ve Dünya’da bir ilk olan Hobbit Evleri özelliğini taşıyor. Farklı mimari yapısıyla ziyaretçilerinin oldukça ilgisini çeken Hobbit Evleri aynı zamanda Türkiye’nin en iyi yönetilen rekreasyon projesi olarak seçilmiş.

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ: ORTA DÜNYA’DA 17 MUHTEŞEM ESER isimli yazımızda Orta Dünya’daki 17 eseri tanıttık. Bu yazımız da ilginizi çekebilir.