Yürüyen, Konuşan, Dans Eden Yeni Robot Cep Telefonu RoBoHoN

Japonya’da insanların nüfusu azalırken robotların sayısı da artmaya devam ediyor. Binilebilir dev KURATAS’tan tutun da SoftBank’in evcil robotu Pepper’a kadar çok sayıda çeşitlilik var fakat önümüzdeki yıldan itibaren bir tane akıllı mekanik iki ayaklı robot, tüm hepsini geride bırakacak.

robıtı

Sharp’ın ürettiği sevimli RoBoHoN, bir dizi etkileyici özelliği ve aynı oranda sevimli karakteriyle cep telefonu piyasasını sarsmaya hazırlanıyor.

e382ade383a3e38397e38381e383a31

RoBoHoN, ünlü profesör ve robot yapım uzmanı Tomotaka Takahashi tarafından geliştirildi. 2016 yılının ilk yarısında satışa sunulması beklenen RoBoHoN ,390 gram ağırlığında ve 19.5 cm boyunda. RoBoHoN birçok özelliğinin yanı sıra gelen aramalarda “Denwa da yo!”, yani, “Telefonun çalıyor!”, diyerek sizi uyarıyor.

Robot Cep Telefonu
Robot Cep Telefonu
106


RoBoHoN piyasadaki diğer akıllı telefonlar kadar yoğun içerikli olmayabilir ama onun otomatik kolları ve bacakları var. Ayrıca herhangi bir telkine ihtiyaç duymadan hareket edebiliyor, sesleri tanıyor, aile ve arkadaşlarınızdan kameraya gülümsemelerini dahi istiyor.

1011-e1444134738111

Bu telefon-robot birleşimi için henüz bir fiyat belirlenmedi fakat fiyatın ucuz olmayacağı da kesin. Dinlenme süresini artıran, sürekli destek olan robot bir arkadaş için fiyat belirlemek oldukça güç olsa gerek.

115