ICHIGO’nun HOLLOW İle İlk Karşılaşması. “BLEACH” Filminden Yeni Video

Tite Kubo’nun kaleminden çıkan Bleach mangası uzun yıllar en popüler shounen seriler arasında yerini korudu. Anime serisi ve anime filmleri de olan yapımın son dönemde yeni mobil oyunları da ilgi çekiyor.

Warner Bros. Japan, Kubo’nun mangasından uyarlanan live-action Bleach filmi için yeni bir ‘teaser’ yayınladı. Bu videoda Ichigo’nun bir Shinigami’ye dönüşerek ilk kez ‘Hollow’ ile çarpışmasına tanıklık ediyoruz.

Film, 20 Haziran’da Japonya’da vizyona giriyor. Manganın ilk bölümünden, sekizinci cildine kadar devam eden “Subsitute Shinigami Arc” filmin konusu olacak.

Yaklaşık 30 saniyelik görüntü içeren fragmanda hikayenin baş kahramanı İchigo Kurosaki “hollow” adı verilen kötü ruhların saldırısına uğrar ve imdadına bir “shinigami” (ölüm tanrısı) olan Rukia Kuchiki yetişir. Rukia dövüş sırasında yaralandıktan sonra shinigami güçlerini İchigo’ya aktarır ve seriyi daha önceden takip eden tüm hayranlarının hatırladığı ikonik manga sahnesine benzer bir şekilde İchigo yeni güçleri ile Hollow’u yener.

Filmin yönetmeni daha önce Gantz, Gantz II: Perfect Answer filmleri ve Oblivion Island filmlerini yöneten Shinsuke Sato, Ichigo Kurosaki rolünde Sota Fukushi oynarken, Hana Sugisaki de Rukia Kuchiki olarak rol alacak.

Ichigo rolünü canlandıran Fukushi Sota kendisi ile yapılan bir ropörtajda fragmanda gösterilen sahne hakkında, “İchigo’nun shinigami olduğu sahne benim de en sevdiğim sahnelerden biriydi ve mükemmel olması için birkaç defa baştan aldık.” Derken, Rukia karakterini canlandıran Sugisaki Hana animedeki yaratıkların beyazperdeye aktarılması sürecinde hayalgücünün sınırlarının zorlandığından bahsetti.

Hollow

 

Kubo’nun Bleach mangası 2001  yılında Shonen Jump dergisi ile başladı ve 2016 yılının Ağustos ayında sonlandı. Anime serisinin devamı ise halen beklenmekte.