GUNDAM Live-Action Filmi Geliyor! Mecha Meraklıları Buraya…

Birçok animesever için “mecha” türündeki seriler arasında özel bir yeri olan Gundam, ilk kez animasyon harici bir versiyonda seyircilerle buluşacak. Gundam Live-Action filmi geliyor!

1979 Nisan’da bir tv serisi olarak hayat bulan ve 2004 yılındaki araştırmaya göre yıllık 80 milyar dolar civarında kar getiren Mobile Suit Gundam‘ı beyaz perdeye uyarlayacak firma, Legendary Pictures.

Bu duyuru, Sunrise’ın Anime Expo 2018 panelinde katılımcılar için büyük bir sürpriz oldu. Şirket, live-action Gundam filmi üretmek için Legendary Pictures ile birlikte çalıştığını açıkladı.  Sunrise Başkanı ve CEO Yasuo Miyakawa, Bandai Namco Holding Başkanı ve Temsilcisi Mitsuaki Taguchi‘nin açıklama yaptığı video aşağıda.

GUNDAM Live-Action
GUNDAM Live-Action filmi – Gundam.info’dan alınmıştır.

Gundam’ın konusu:

Gundam’ın 1979 yılında çıkan versiyonu, dünyadaki insanlarının birçoğunun güneş sistemi çevresindeki uzay kolonilerine göç ettiği bir geleceği ele almaktaydı. Yüzyıllar ve nesiller sonra yıldızlararası kolonileşme Dünya’daki insanlarla karşı karşıya geliyor ve savaş başlıyor. Bu savaşın durdurabilmesinin tek yolu da dev enerji topları ve lazer kılıçları ile insansı robotlar Mecha’lardan geçiyor.

Not: Yazı kapak resmi Ready Player One filmindeki Gundam referansındandır.