Yolculuk Sırasında Oynayabileceğiniz Oyunlar

Özellikle yaz döneminde herkesin izinlerini kullanabileceği,vaktini değerlendirebileceği bu günlerde çoğumuz uzun süreli yolculuklar yapıyoruz. İşte bu yolculuklar esnasında sıra eğlenceli bir şekilde vakit geçirmek, birşeyler öğrenmek, keyfimize göre hareket etmeye geldiğinde ise yapabileceğimiz şeyler hakkında pek bir seçenek bulamıyor, ne yapacağımızı bilemiyoruz. Üstelik İstanbul gibi büyük metropollerde yaşıyorsanız halihazırda gününüzün önemli bir bölümü zaten yollarda geçiyor. Bu sebeple vaktinin en ufak bir kısmını dahi değerlendirmek ve boş geçirmemeye çalışan kullanıcılar için bir oyun listesi hazırladım. Öncelikle listede yer alan oyunların bir çoğunun Android Mobil İşletim sistemi platformu üzerinde hazırlandığını belirtmeliyim. Buna karşılık, içlerinden birkaç tanesinin de farklı platformlarda çalışan versiyonlarını da bulmanız elbette imkansız değil.

Yolculuk Sırasında Oynayabileceğiniz En İyi 3 Çevrimdışı Oyun


1- Dan The Man

Listenin ilk oyunu olan Dan The Man, arcade türünde klasik bir mobil oyun. Kökeninin ise önceki yıllarda YouTube’ta yayımlanmış olan animasyon türündeki bir web dizisine dayanıyor olması ise hoş bir ayrıntı olarak göze çarpıyor. Basitçe bahsedecek olursak oyunun oynanış tarzı için iki boyutlu bir parkur içerisinde düşmanlarımızı alt edip ilerleme olarak tanım yapabiliriz. Grafik ve müzik olarak eski atari oyunlarına yapılan göndermeler ise oldukça hoş. Oyunu oynarken hikayemizin baş rolünde bulunan Dan adlı kişiyi kontrol ediyoruz. Amaç ise kız arkadaşımızı kötü insanların elinden kurtarmak,kralın eziyetlerine son vermek. Temel ilerleyiş şekli yakın dövüş tekniklerini etkili bir biçimde kullanmak iken oyun içinde birçok farklı silahta mümkün. Bu silahları ise oyun esnasında karşımıza çıkan dükkanlardan veya oyun esnasında ulaşımı normal akışa göre biraz daha zor olan gizli bölümlerden alabilirsiiniz. Bunun dışında Dan haricinde size sunulmuş birçok farklı hikaye karakterinden birini seçebilir ya da tamamen kendinize özel olarak tasarlayabileceğiniz karakteriniz ile oyunun tadını çıkarabilirsiniz. Karakterinizi tasarlarken yeterli oyun içi paranız bulunmuyorsa bunu oyun içi satın alma bölümünden satın alabilir ayrıca oyun içinde bulunan reklamları da kaldırabilirsiniz. Genel oynanış zorluğu ise tam olarak ayarında tutturulmuş durumda. Oyunun diğer özelliklerine geçecek olursak, telefonunuzun ısınmasına yol açmaması ve çok az sarj tüketmesi büyük bir artı.

Ä°lgili resim

-ARTILARI-
-Kolay denebilecek keyifli oynanış
-Ücretsiz indirilebilir oluşu
-Güzel ses efektleri ve müzikler
-Piksel grafikleri sevenlere iyi bir alternatif
-Basit grafiklerin ardına gizlenmiş sağlam hikaye
-Birden çok hikaye ve farklı oynanış şekilleri ile oynanış süreleri neredeyse basit bir bilgisayar oyunu kadar uzun
-Oldukça az pil tüketimi

-EKSİLERİ-

-Oyun ücretsiz olabilir ancak reklamları kaldırmak değil.
-Çok nadir de olsa bazı reklamlardan sonra takılma sorunları.


2- 60 Seconds

Yolculuk Sırasında Oynayabileceğiniz oyunlar

Oyun dünyasında survival tarzının oldukça büyük bir yeri olduğunu söyleyebiliriz.Özellikle bağımsız yapımcı piyasasında sayısız örneği bulunan bu tarz ilginçtir ki çoğunlukla bağımsız oyunlar arasında kendine yer buluyor. “60 Seconds” da bu oyunlar arasında yerini almış durumda.

Oyun standart bir ailenin standart bir evinde, nükleer patlamanın 60 saniye öncesinde başlıyor hikayemiz ve ne kadar sağ kalabilirsek de oraya kadar gidiyor. Ailenin babası Ted i kontrol ettiğiniz oyunda bir baba ve anne, bir kız, bir de erkek çocuğu olarak toplam 4 kişi olan bu ailenin reisi olarak gerekli erzakları 60 saniye içinde toplamalı ve sığınağa kapağı atmalısınız. Gerisi ise tam bir belirsizlik. Bir dakika içinde topladığınız erzak ve eşyaları kullanarak mümkün olduğunca çok kişiyle mümkün olduğunca uzun süre hayatta kalmak zorundasınız.

-ARTILARI-
-4 farklı oynanış modu bulundurması
– Her seferinde farklı kombinasyonlar ile karşınıza çıkan seçenek ve sonuçlar
-Kendini tekrarlamıyor.
-Sakin oyunları sevenler için ideal
-Küçük yer kaplaması

-EKSİLERİ-

– Erzak toplarken alacaklarınız oldukça bol ancak süre kısıtlı, oyunun bu kısmı neredeyse hep aynı şekilleniyor.


3- Tiny Troopers 2: Special Ops

tiny troopers 2 ile ilgili görsel sonucu

Güzel bir aksiyon oyunu olan Tiny Troopers 2: Special Ops,  kolay oynanışı ile benzerlerinden ayrılıyor. Başarılı grafiklere sahip olan oyunda amaç, bize verilen askeri görevleri başarılı bir şekilde tamamlayarak ilerlemek. Oyuna ilk olarak Leo ve T-Bone isimli karakterlerle başlıyor ve silahımızı seçiyoruz.  Silah seçeneğiniz ise oldukça fazla durumda. Kullandığımız karakterlere giydirebileceğiniz farklı üniforma ve kamuflaj elbiseleri de mevcut ama bunların fiyatları bir hayli  fazla. Bunları satın alabilmek için oyunda çok fazla ilerlemeniz gerekiyor. Oyunda ilerledikçe farklı karakterler de seçebiliyorsunuz. Oyunda bulunan haritalar bir hayli geniş ve amaç belirlenmiş olsa da amacınıza nasıl ilerleyeceğiniz size bırakılmış. Bölüm geçtikçe yöneteceğiniz karakter yada asker sayısı artıyor. Oyunun başlarında 2 asker ile savaşırken sonraki bölümlerde bu sayı 3 ve daha fazla oluyor.

-ARTILARI-

-Özgür oynanış

-Haritaların geniş olması

-Özelleştirmelerin çeşitliliği

-EKSİLERİ-

-Özelleştirmelerin pahalı olması oyuncuyu kısıtlıyor.

-Güç tüketimi

Umarım listemizi beğenir ve kendinizden bir parça bulabilirsiniz.Daha fazlası için YouTube kanalımızı takip edebilir, beğendiyseniz yazımızı paylaşabilirsiniz. İyi günler geçirmeniz dileğiyle.