BATTLEFIELD 5 Kapalı Alfa İle İlgili Her Şey Burada!

Battlefield 5, PC için Kapalı Alfa 28 Haziran’da başladı ve buna sadece firmanın seçmiş olduğu sınırlı sayıda kişiler ulaşabiliyordu. Tabii ki bu oyuncularda daha önce oyunu test etmiş belirli isimlerden oluşuyor.

EA Play 2018 sırasında, PC’de Battlefield 5 için Kapalı Alfa sürümünün açılacağını duyurmuştu fakat bunun için daha yapmaları gereken testler olduğunu, testler gerçekleştikten sonra oyunun kapalı Alfa’ya geçeceğini belirtmişti.

PC için Kapalı Alfa temelde sunucular için bir stres testi, oyun öğeleri hakkında geri bildirim sağlama fırsatı olacak ve DICE’ın oyunun çeşitli yönlerini geliştirmesine yardımcı olacak.

Alfa içi seçilen oyuncular oyunu geliştirenlere stabilizasyon için yardımcı olacak ve Kasım’da Battlefield 5 çıkmadan önce birçok alanda eksiklikleri gidermelerin de büyük rol oynayacaklar.

Battlefield 5’in Kapalı Alfa Tarihleri ve Ön Yüklemeye Hazır Olacağı Tarihler

 • Ön yükleme: Haziran 27’sinde Kapalı Alfa’ya seçilen kişiler tarafından yüklemeye hazır olacak.
 • Kapalı Alfa açılış tarihi: Haziran 28.
 • Kapalı Alfa’nın kapanış tarihi: Henüz böyle bir açıklama tarafımıza ulaşmamışken, çok uzun sürmeyeceğini tahmin edebiliyoruz.

BATTLEFIELD 5 KAPALI ALFA 

Battlefield 5 Kapalı Alfa İçeriği

 Battlefield 5 için Kapalı Alfa’da oyunun dengeleri test edileceğinden, haritalar, silahlar ve araçlar hakkında geri bildirim sağlayarak oyuncuların yardımcı olması bekleniyor. Oyuncular ayrıca yeni denenen oyun içi sistemlerini inceleyip, geri bildirimler oluşturuyor. DICE ayrıca, oyunun eşleştirme sistemini test ederken, oyun sunucusu ve bağlantısı hakkında veri toplayacak. Fetih modu ve Norveç’in Büyük Operasyon Güzergahı gibi çeşitli modlar ve haritalar mevcut olacak Kapalı Alfada. İkinci olarak ise Arctic Fjord haritasının bir araya getirdiği modlardan içerisinde Hava operasyonları ve uçaktan atlamalar mevcut.

Havada geçen operasyonlarda oyuncular düşmanla başa çıkmak için savaş alanına inecekler eğer diğer takımda ise bu saldırıya karşı mücadele edecekler. Oyuncular sektörleri bir savaşçı olarak yakalamalı ya da karşı takımını uçuş sırasında atlamalarına engel olmaları gerekmektedir.

Bir yeri ele geçirmek için kilit kontrol noktalarının çoğunluğunun kontrolünü sağlamak gerekmekte. Bu mod ise askerler ve taşıt muharebesini kullanan iki takımdan oluşacaktır.

Kapalı Alfa sırasında oyuncular özel görevler ve birkaç günde bir özel emir görev zinciri alacaklar. Birincisi, bir oyuncunun savaş alanındaki becerilerine meydan okuyan bir dizi oyun içi görevden oluşuyor kısaca savaş alanında bulunma, hafif makinalılarla şu kadar öldür gibi görevler diyebiliriz. İkincisi özel emir görev zincirini tamamlayan oyuncunun profiline bir Battlefield 5 Köpek etiketi eklenecek. Tam oyunu satın aldıktan sonra, bu etiket onları bekliyor olacak ve Alfaya katılımlarını gösterecek diyebiliriz. Bu özel görev zincirine ulaşabilmeniz için oyunun ana menüsü içerisinde “ASSIGNMENTS” kısmını aktif etmeniz gerekmektedir.

Günlük görevler, her gün değiştirilen küçük görev zincirlerinden oluşuyor. Örneğin, düşman araçlarına zarar vermek veya belirli bir sınıfın düşmanlarını öldürmek gibi. Kapalı Alfa’da, bunları tamamlayan için herhangi bir ödül olmayacak.

Aşağıda ki görüntülerde çeşitli sınıflar, araçlar, silahlar, araçlar ve daha fazlası bulabilirsiniz.

Battlefield 5’in Kapalı Alfasına nasıl katılabilirsiniz?

Battlefield 5 Kapalı Alfa sadece davet edilenlerin katılabileceğini üzülerek söylemeliyiz. Sizlere bir kod içeren davetler e-posta yoluyla gönderilecek bu yüzden gelen kutunuzu kontrol ediniz. Aynı zaman da çok kısıtlı bir gruba gönderileceğini de söylemeden geçmeyelim. Bu kodlar, PC oyuncuları için tasarlandığından ve yalnızca İngilizce olarak sunulduğu için sadece Origin istemcisinde kullanılabiliyor. Bununla birlikte oyun aşağıda bulunan ülkelerde oynanabilir: Avrupa: Avusturya, Belçika, Bulgaristan, İsviçre, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Büyük Britanya, Gürcistan, Yunanistan, Hırvatistan, Macaristan, İrlanda, Man Adası, İzlanda, İtalya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Letonya, Moldova, Karadağ, Makedonya, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, İsveç, Slovenya, Svalbard ve Jan Myen, Slovakya, İspanya, San Marino, Türkiye. Kuzey Amerika: Kanada, Meksika, Amerika Birleşik Devletleri.

Battlefield 5’in Bilgisayar Gereksinimleri

Minimum

 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7, Windows 8.1 or Windows 10
 • İşlemci (AMD): AMD FX-8350
 • İşlemci (Intel): Core i5 6600K
 • Bellek: 8GB RAM
 • Ekran Kartı (NVIDIA): NVIDIA GeForce  GTX 1050 / GTX 660 2GB
 • Ekran Kartı (AMD): AMD Radeon HD 7850 2GB
 • DirectX: 11.0 Uyumlu ekran kartı veya eşdeğer bir ekran kartı
 • Internet: 512 KBPS veya daha hızlısı aynı zamanda stabil bir bağlantı.
 • Depolama: 50GB

Önerilen

 • İşletim Sistemi: 64-bit Windows 10
 • İşlemci (AMD): AMD Ryzen 3 1300X
 • İşlemci (Intel): Intel Core i7 4790 or eşdeğer
 • Bellek: 16GB RAM 12GB RAM
 • Ekran Kartı (NVIDIA): NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB
 • Ekran Kartı (AMD): AMD Radeon RX 480 4GB
 • DirectX: 11.1 Uyumlu ekran kartı veya eşdeğer bir ekran kartı
 • Internet: 512 KBPS veya daha hızlısı aynı zamanda stabil bir bağlantı.
 • Depolama: 50GB

Battlefield 5, PC, PlayStation 4 ve Xbox One için dünya çapında 19 Ekim yayınlanıcak. EA Access ve Origin Access aboneleri için ilk deneme 11 Ekim’de sunulacak. Deluxe Edition’a ön sipariş verenler, 16 Ekim’de Battlefield 5’i oynayabilir.

Oyun, film ve dizi delisi. Serzeniş ve serkeş bir hayat tarzını benimsemiş şahsiyeti ne müzahir.