EN SEVİLEN 10 ANİME

Bu içeriğimizde sizlere Myanimelist’e göre en sevilen 10 anime listesini paylaşıyoruz. Liste, izleyicilerin verdiği puan ortalamasına göre hazırlanmıştır. Keyifli okumalar dilerim.

1. Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Puan: 9.16/10

Fullmetal Alchemist – En sevilen 10 anime listesinde ilk sırada

Fanzade Otaku Kanalında anlatım videomuzu izlemediyseniz aşağıdan izleyebilirsiniz.

Edward ve Alphonse ölen annelerini diriltmek için simya yoluna başvururlar. Ama insan ruhunu takas yapılacak eş değerde bir şey bulunmamaktadır. Deney sırasında Edward bacağını, küçük kardeşi Alphonse ise bedenini kaybeder. Edward elindeki son çareyi kullanıp kardeşinin ruhunu bir zırha bağlamayı başarır ama bu esnada da kolunu yitirir. İki kardeş annelerinin dirilmesinin imkansız olduğunu bu kayıplardan sonra anlar. Automail sayesinde mekanik uzuvlara kavuşan Edward, kardeşine olanların kendi suçu olduğuna inanır. Al’ın bedenini geri almak ve simyayı daha da iyi öğrenmek için evlerini yakıp yolcuğa çıkarlar. Seri uzun süredir en yüksek puanlı seri olarak myanimelist sitesindeki yerini koruyor.

2. Gintama

Puanı: 9.09/10

GinTama

Edo döneminin sonunda Dünya ve Amanto adı verilen uzaylılar arasında savaş patlak vermiştir. Amantolar savaşı kazanır ve hükümeti ele geçirirler. Sakata Gintoki, bu dönemde yaşayan eski bir samuraydır. Kagura adındaki Yato klanından bir kıza, Shinpachi adındaki gözlüklü bir çocukla ve Sadaharu adındaki kocaman köpekleri ile birlikte bir dükkân işletmektedir. Yorozuya adındaki bu dükkanda her türlü işi ücret karşılığında yapıp kiralarını ödemeye çalışırlar. Bu grubun başına gelen bazen komik, bazen hüzünlü ve bazen de macera ve aksiyon dolu olayları ele alır.

3. Shingeki no Kyojin

Puan: 9.09/10

Shingeki No Kyojin / Attack on Titan

Küçük bir grup insan, en büyük devlerden bile uzun olan yüksek duvarlarla çevrelenmiş bir şehire kendilerini kapatarak kurtulmuşlardır. Günümüze gelindiğinde şehirde 100 yıldır hiç dev görülmemiştir. Eren adındaki genç ve üvey kız kardeşi Mikasa, büyük bir dev tarafından şehrin duvarlarının yıkılışına tanık olurlar.

4. Steins; Gate

Puan: 9.09/10

Steins Gate

Zamanda yolculuk temasını ele alan anime, üniversite öğrencisi bir genç ve arkadaşlarının, kötü bir organizasyonu durdurmak için verdikleri savaşı ve zamanda yaptıkları yolculuğu konu almaktadır.

Steins Gate konusunu anlatan tanıtım videomuzu izlemediyseniz aşağıdan izleyebilirsiniz.

5. Fruits Basket

Puan: 9.06/10

Fruits Basket

Bu anime lise öğrencisi olan Tohru Honda’nın hayatını anlatmaktadır. Tohru’nun annesi, mayıs ayında bir trafik kazasında ölünce ana karakterimiz öksüz kalır. Dedesiyle yaşamaya başlar fakat evin yeniden biçimlendirilmesi ve Tohru’nun bir süreliğine yaşayacak başka bir yer bulması gerekir.

6. Hunter x Hunter

Puan: 9.06

Hunter x Hunter

Gon Freecs, ufak bir köylü adasında yaşayan bir çocuktur. Bir gün evden gitmiş olan babasının aslında dünyada bilinen en iyi avcılardan biri olduğunu öğrenir. Ve babasının avcı olma isteğinin bu kadar baskın olduğunu öğrenmek için avcı olmak için yola koyulur.

7. Ginga Eiyuu Densetsu

Puan: 9.04/10

Ginga Eiyuu Densetsu

Galakside 150 yıldır devam eden savaşta iki süper güç vardır. Bunlar Galaktik İmparatorluk ve Hür Gezegenler Birliği. Bu savaşlarda on binlerce uzay gemisi ve milyonlarca asker çarpışmaktadır. İmparatorluk tarafında Reinhard von Lohengramm, Birlik tarafında ise Yang Wenli adlarındaki zeki karakterlerimiz bir yandan kişisel ve politik sorunlarla uğraşırken bir yandan da strateji ve taktik üzerine kurulu savaşlarına devam ederler.

8. 3-Gatsu no Lion

Puan: 8.97/10

3-Gatsu No Lion

17 yaşında bir lise öğrencisi olan Rei Kiriyama, yakın zamanda tek başına yaşamaya başlamış olan profesyonel bir shogi oyuncusudur. Ana karakter olan Rei, ailesinden uzak yaşamaktadır ve pek fazla arkadaşı yoktur. Hikâye ilerledikçe Rei bir oyuncu olarak ve bir insan olarak olgunlaşır, diğer insanlarla ve özellikle kız kardeşleriyle olan ilişkilerini geliştirir.

9. Koe no Katachi

Puan: 8.97/10

Koe No Katachi

Animenin konusuna ve incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.

10. Violet Evergarden Movie

Puan: 8.97/10

Violet Evergarden The Movie

2018’de yayınlanan 10 bölümlük animenin devamı olan bu film, ona sevgiyi öğreten üstü olan Gilbert’i unutamayan Violet‘in maceralarını anlatmaktadır. Bir gün, Binbaşı Gilbert’i unutup hayatına devam etmesi gerektiğini söyleyen ağabeyi Dietfried ile tanışır. Ama bu isteği Violet için imkansızdır.


Listemiz bu kadardı, vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım anime izlemeye yeni başlayan kişiler için faydalı olur. En sevilen 10 anime karakteri listeme gitmek için buraya tıklayabilirsiniz. Başka yazılarda görüşmek üzere^^


Duvarı nem, insanı Chika Fujiwara ile evlilik yıkar.