GTA IV Remaster Söylentileri Her Yerde!

GTA IV Remaster

GTA üçlemesi “Remaster” paketi olarak görücüye çıktı. Çıktı çıkmasına ancak ilk günden beri epey tartışmalara sebep oldu. Serinin hayranları çoğunlukla bu paketten memnuniyetsiz kalmış gibi görünüyor. Özellikle mevcut grafik güncellemesinin beklentinin çok altında kalması ve oyun yapısının farklı farklı oyun hataları ile bozulması oyuncu camiasında büyük tepki topladı. Sektör içerisinden bir sızıntıya göre 2023 dolaylarında bir GTA IV Remaster görebiliriz!

Halihazırda bu tartışmaların ortasında sektörün içinden gelen bir ses ile merak konusu oldu. Call of Duty serisindeki sızıntıları ile tanınan Twitter kullanıcısı RalphsValve hesabından GTA IV logosunu paylaşarak 2023’ü işaret etti. Kullanıcının iddiasına göre serinin 4. oyunu 2023 yılında PS4, PS5, PC, Xbox One, Xbox Series S, ve Xbox Series X platformlarına yepyeni grafikler ile eklenti paketleri dahilinde geri dönmeyi planlıyor.

GTA IV Remaster paylaşım hiçbir destekleyici kanıta sahip değil. O yüzden direkt olarak bir haber gibi yaklaşmamakta fayda var. Ancak söz konusu çalışmalar gerçekten gündemde ise bu kafalarda pek çok soru işareti oluşturuyor. Özellikle Trilogy Remaster‘ın aldığı eleştiriler ve şirketten gelen bazı ayrılık haberleri gelecek çalışmalara yönelik şüphe duygusunu perçinlemiyor değil. İleriki günlerin neler getireceğini beraber göreceğiz. Şimdilik benden bu kadar. Hepinize iyi günler ve iyi oyunlar diliyorum!