Mavi Ay’ın Çocuğu: Vanitas No Karte | Anime İncelemesi

Merhaba sayın anime izleyicileri. Bugün sizlerle bol vampirli, bol heyecanlı bir animeye bakacağız: Vanitas No Karte. Arkanıza yaslanın ve bu maceraya tanık olun.

Vanitas No Karte’nin Konusu

Her vampir her zaman kırmızı ayda doğarken bu sefer öyle bir şey olmamıştı. Mavi ayda doğan bir vampir vardı, Vanitas. Bu vampirler arasında bir lanet demekti. Yani onu yalnızlığa mahkûm etmişlerdi. Vanitas ise vampirlerden intikam almak için bir kitap yazdı: Vanitas No Karte yani Vanitas’ın Kitabı. Bu işte efsanenin doğuşunun hikâyesiydi. Sıra bu hikâyeyi devam ettiren kişiyi anlatmakta.

vanitas no karte

Şimdilerde efsane olan Vanitas’ın kitabını aramaya koyulan Noe beklemediği bir şey ile karşılaşır. Sadece kitabı değil, kitabın sahibini de bulur. Bu kişi Vanitas’ın Kitabı’ını kullanarak kimliklerini kaybetmiş vampirleri iyileştirdiğini iddia eden bir insandı. İkisi ilk başlarda anlaşamasalar da bu iki kişi bu kimlikleri çalınan vampirlerin arkasında kimin olduğunu bulmak için yola koyulurlar.

Vanitas No Karte Çizimler ve Karakterler

Çizimler fazlasıyla ustacaydı ve renk seçimleri de gözü yormuyordu. Renkler canlı ve ön planda tutulmuştu. Karakterlerde fazlasıyla iyi ve hoş çizilmişti. Yapılan görsel efektler harikaydı. Tasarımları beni fazlasıyla içinde çekti ve hayran bıraktı. Bu konuda benden tam puan aldı doğrusu.

Seslendirme ve Müzikler

Seslendirmelerde öyle fazla abartacak şeyler yoktu. Sesler fazlasıyla karaktere uyuyordu ve rahatsız etmiyordu. Müzikler de öyle. Hatta müzikler bir süre sonra dinlemekten bağımlılık yapıyor. İki opening ve iki ending var şu anda. Sizlere birinci sezon opening ve ending’i bırakıyorum. Rahatlayın ve müziklerin keyfini çıkartın.

Opening
Ending

Genel İzlenimler ve Benim Yorumum

Vanitas No Karte, iki sezondan oluşmakta. İki sezonda on iki bölümden oluşmaktadır. IMDB puanı 7,91’dir. Genel görüşler olumlu diyebiliriz. Benim de görüşlerim çoğunlukla olumlu olsa da bazı yerlerde konu anlatımı düşük kalabiliyordu. Ama bana göre elbette fazlasıyla iyiydi. Bu animeye puanım 7/10 hatta. Eğer vampirleri seviyorsanız ve hızlı tadımlık bir anime istiyorsanız, Vanitas No Karte tam size göre bir anime.

Değerli zamanını ayırıp okuduğunuz için teşekkürler. Diğer anime incelemem olan Takt Op. Destiny’e sitemizden ulaşabilirsiniz. İyi olun ve anime ile olun.