Takt Op. Destiny: Müzikal Bir Savaş | Anime İncelemesi

Merhaba sevgili anime izleyicileri bugün sizlerle birlikte müzikal bir şölen olan bir animeyi inceleyeceğiz: Takt Op. Destiny. Arkanız yaslanın ve kendinizi müziğin o hoş tınısına bırakın.

Takt Op. Destiny’nin Konusu

Bir gün dünyaya siyah renkte bir meteor düşer ve o an işte dünya değişmeye başlar. O göktaşı D2 denen canavarları ortaya çıkarmıştır. D2’lerin müziğe karşı bir hassasiyetleri bulunmaktadır. Müzik hem onları yenmek için hem onlara yem olmak için kullanılmaktadır. Bundan ötürü müzik hızla tüm dünyada yasaklanmıştır.

Takt Op. Destiny

D2 denen varlıklara direnenler de vardır. Bu direnen kişiler müziğin gücüne sahip kadınlardır. Onlara Musicart denilmektedir. Onlar da bu canavarları yenebilecek bir güce sahiptirler. Ancak bunu tek başlarına yapmaları mümkün değildir. Onları yönlendirecek, yönetecek bir Orkestra Şefi gerekmektedir. Ancak bu şekilde müziklerini kontrol edebilirler.

Ana karakterimiz Takt babasından ona geçen bir mesleği yapıyordu. Müzikle fazlasıyla ilgileniyordu o da. Bu olaylar olduktan sonra bir Musicart olan Unmei ile ortak olarak onun Orkestra Şefi oldu. Ve böylece maceralar onları kovalamaya başladı.

Takt Op. Destiny Çizimler ve Karakterler

O kadar hoş ve güzel çizimleri var ki. Bazı yerlerde renklerin hepsi gözümüze çarparken bazı yerlerde renkleri daha soluk bırakarak bizi anın büyüsüne kapılmamızı sağlıyorlardı. Karakter çizimleri de öyleydi. Dış görünüşleri adeta içlerinde olan olayların dışa vurulmuş haliydi. Dikkatli izlerseniz siz de anlayabilirsiniz bunu. Heyecanlı anlarda ya da hüzünlü anlarda kendinizi o sahneden rahatlıkla hissedebiliyorsunuz.

Seslendirme ve Müzik

Karakter sesleri aşırı uyum sağlarken müzikler de onlara eşlik ediyor adeta. Müzik ağırlıklı bir anime olduğu için zaten müziklerine aşık olmamak olmazdı. Bir opening(açılış) bir ending(kapanış) vardır. Ama animenin içinde de fazlasıyla müzik mevcut ve genel olarak klasik müzik ağırlıklı müzikler. Buraya opening ve ending’i bırakıyorum. Şimdiden iyi dinlemeler.

Opening
Ending Full Version

Genel İzlenimler ve Benim Yorumum

Takt Op. Destiny, 12 bölümden oluşan çerezlik kısa anime listemizdedir. IMDB puanı 7,17’dir. Animede olay akışı ve anlatışı o kadar iyi ki. Hele arkadaki müzikler ile daha hoş olmakta. Tek oturuşta oturup bitirebileceğiniz bir anime. Her bölümde merakta bırakırken karakterlerin hikâyeleri ile de bizi şaşırtabildi. Zaman zaman yüzümüzde gülümseme oluşturan ama başka zamanlarda ise bizi ağlatan bir anime bu. Eğer müziği seviyorsanız ve hızlıca bitirmelik bir şey istiyorsanız Takt Op. Destiny tam size göre bir anime.

Değerli zamanınızı ayırıp okuduğunuz için teşekkürler. Diğer anime incelemem olan Edens Zero’ya sitemizde gezerek ulaşabilirsiniz. İyi kalın, anime ile kalın.