OWARI NO SERAPH İlk Sezon Hakkında Detaylar

Bir dünya düşünün, 13 yaşın üstündeki tüm insanoğlunun belirlenemeyen bir virüs tarafından yok edildiğini, ölümlerin bir anda gerçekleştiğini ve tüm dünyanın çocuklara kaldığı bir dünya. Aksiyon, shounen ve vampir kategorisinde yer yer dram ve süper güçlerinde işlendiği 2015 yapımı 12 bölümlük Owari no Seraph izleyenlere tadını damaklarında bırakacak türden bir anime serisi. Animenin ilk sezonu son bulsa da sevenlerine beklenen 2. sezon haberi geldi. Serimizin ikinci sezonu sonbahar döneminde yayın hayatına başlayacak.

Yetimhanede büyüyen Yuichiro Hyakuya kısaca Yu-chan, yetimhaneden arkadaşlarıyla dışarıda eğlenirken insanların birer birer öldüğüne şahit olur. Hep birlikte yetimhaneye dönen ekip müdirenin öldüğünü görürler. Caddelerde ve sokak aralarında insanoğluna hakaretler yağdıran vampir ırkı ise ebeveynleri ölen ve sahipsiz tüm çocukları toplayıp kendi yer altı şehirlerine götürürler. Tüm çocukları deyim yerindeyse kan bankası gibi kullanan vampirler kan gereksinimleri için beslemeye devam ederler. Yuichiro’nun en yakın arkadaşı Mikaela Hyakuya (Kısaca Mika) Ferid Bathory adında üst düzey bir vampirle kanı için anlaşır. Bu duruma kızan Yu-chan durumu sonradan öğrenir meğerse Mika kanı karşılığı Ferid’den istediği tüm malzemeleri temin edebilmektedir.

mika Owari No Seraph
OWARI NO SERAPH İlk Sezon

 

 Mini Kurtuluş Savaşı

Ferid’den şehrin haritasını alan Mika tüm gerçekleri Yu-chan’a anlatmasıyla yetimhanedeki tüm çocukları toplayarak vampir şehrinden kaçma planını devreye koyarlar. Görevlileri bir bir atlattıktan sonra ana kapıya yaklaşan ekibimiz hiç olmadık bir sürprizle karşılaşırlar, Ferid.

Kapıda aniden beliren Ferid’in silueti Mika’yı korkutur. Ferid Mika’yı tehdit ederek geri dönmezlerse tüm arkadaşlarını öldüreceğini söyler. İlk önce diğer çocukları öldüren Ferid, Mika’nın kanını emerek öldürmeye çalışırken Yu-chan Mika’nın Ferid’den çaldığı silahı Ferid’in kafasına sıkar, Ferid yere yığılır. Ağır yaralanan Mika’yı taşımaya çalışan Yu-chan Mika’nın isteği üzerine oradan ayrılır ve kendini vampir şehrinden dışarıya atar. Acaba kehanet gerçekleşecek midir?

OWARI NO SERAPH İlk Sezon
OWARI NO SERAPH İlk Sezon

Klasik Shounenlerden Farklı Bir Hikaye

Hikaye; Alışık olduğumuz vampir- kurt adam çekişmelerinden veya Hellsing gibi vampir avcılarının hikayelerinden farklı bir düzeyde, insan-vampir çekişmesini ele alıyor. Ama çizimleri olsun kullanılan müzikler olsun tam bir shounen. Ana karakterler Yuichiro ve Mikaela’nın çizimleri iyi birer örnek olarak gösterilebilir. Serinin hikaye örgüsünün farklı olması da bir solukta bitirebilmeniz için pozitif olan özelliklerinden olduğunu söyleyebilirim. Ama artık shounen türünden sıkılmış izleyiciler için kötü olan tarafı bol aksiyonlu olması lakin shounenlerden hala sıkılmadıysanız aksiyon dolu serimiz tam size göre.

Şimdiden iyi seyirler.

İkinci sezon ile ilgili yazımızı okumak isterseniz aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Owari No Seraph Nagoya Kessen-Hen 


Anime sever bir veteriner hekim.