The Avengers: Age of Ultron ’da Big Hero 6’ya Gönderme

bg

Geçtiğimiz Kasım’da şaşırtıcı derecede iyi bir film olan Big Hero 6 vizyona girdi. Filmin Marvel Stüdyoları’nda yapılması beklentileri yükseltiyordu ve film hayal kırıklığına uğratmadı. Big Hero 6 şu anda Marvel Sinema Dünyası’nın bir parçası olmasa da, Marvel’in yeni filmi The Avengers: Age Of Ultron’da Big Hero 6’ya gizli göndermeler mevcut.

The Avengers: Age of Ultron‘un blueray’de yayınlanmasıyla, göndermeleri inceleme imkanı da doğdu. Bu özel sahne finaldeki savaş sahnesinden hemen önce yer alıyor. J.A.R.V.I.S’in artık olmamasıyla birlikte Stark kostümü için yeni bir Al sistemine ihtiyaç duyuyor. Tony ‘Friday’ etiketli çipi alırken diğer çipin etiketinde ise “TADASHI” yazıyor. Tadashi, Big Hero 6’da Hiro’nun yangında ölen kardeşinin ismi. Belirtilmesi gereken bir diğer nokta da, Stark tarafından yapılan Al’ın ismi Jakosta. Çizgi romanda ise Jakosta, Ultron tarafından yapılan bir robot.

the-big-hero-6-reference-you-probably-missed-

Asıl önemli soru ise şu; Bu Marvel için ne anlama geliyor? Big Hero 6 hala Marvel!in bir parçası olabilir, değilse de bu gelecekte olmayacağı anlamına gelmez. Belki de gelecekte ( Eğer olursa faz 4’te neden görmeyelim?), Hiro, Baymax ve Co’yu ortak evrende tekrar görebiliriz.

Marvel genellikle yeni kahramanlar ortaya çıkarmak yerine eskileri kullanıyor. Bu da baskı altında çalışmayı gerektiriyor. Özellikle ana evrendeki başarıdan sonra insanların diğer karakterlerden ve daha az bilinen süper kahramanlardan beklentisi arttı. Ve bu da bir mücadeleye zemin hazırlıyor.