Level E – Anime İnceleme

2011 yapımı ve 13 bölümlük bir seri olan Level E’nin tanıtımı bu yazımızda

Level E yada Türkçe’ye çevirmeye çalışırsak Uzaylı Seviyesi, seviyesiz komedisiyle insanı güldürmeyi başaran bir anime. Yukitaka liseye yeni geçmiş bir beyzbol oyuncusudur. Beyzbolu çok sevdiği ve yalnız kalmak istediği için Tokyo’dan bir kasabaya taşınır, kahramanımız burada tanışacağı arkadaşının başına açacağı sorunlardan habersizdir.

Level E

“Günümüzde, yüzlerce uzaylı Dünya’ya seyahat etmektedir. Bazıları vahşi, bazıları çekingen, bazıları suçlu ve bazıları araştırma amacıyla buradalar ama insanların bunlardan haberleri bile yok. Şimdi, başka bir uzaylı daha Dünya’ya geldi. Evrenin en zeki kişisi olarak bütün sorunları çözmesi gerekmekteydi. Şaka yaptım demenin başka bir yolu sanırım. Sorunları çözmek yerine birbirine karıştırmak desem daha doğru olur gibi.”

Level E

Yukarıda ki sözler aslında serinin nasıl olduğunu kısaca anlatmakta. Anime akıl hastası binlerce canlının belgeseli gibi diyebiliriz kısaca ve onlarında başı akıllı ama çatlak prensimiz, Baka-oji(Aptal Prens). Yukitaka’nın durumuna üzülmemek elde değil, Baka-oji resmen tanrının kulunu sınama aracı gibi…

Level E

Hunter x Hunter’ında yaratıcı olan Yoshihiro Togashi’nin elinde çıkmış bu güzide komedi serisi insanı gerçekten cezbediyor. Seiyuu’lara değinecek olursak ödüllü ses sanatçıları Daisuke Namikawa ve Yoshimasa Hosoya’nında aralarında bulunduğu efsane ses sanatçıları bu anime’de bulunmaktalar.

Anime incelemeleri ve haberleri üzerine yazılar yazmaktayım.