GOLDEN TIME – İnsanı Kalbinden Vuran Bir Seri | Anime İncelemesi

2013 yapımı olan ve daha çok romantizm, seinen ve komedi unsurlarını barındıran Golden Time, Tada Banri isimli lise öğrencisinin mezuniyet gününün akşamında evinin biraz uzağındaki ahşap köprüde liseden arkadaşı Linda’yı beklerken, motorsikletin ona çarpıp köprüden düşmesiyle başlayan hikayemiz. Banri uzun zaman hastahanede kalıp tedavi olarak yaşamına geri dönüyor lakin hayatından tanıdıkları ufak parçalar halinde göçüp gidiyor. Kaza sonrasında ne Linda’yı ne de yakın arkadaşları ve ailesini unutan, hayata sıfırdan başlayan Banri, Tokyo’da bir üniversitede Hukuk Fakültesi okumaya başlayarak yeni hayatına yelken açmayı başarır.

Golden Time

Tokyo’da Yalnız Genç: Banri – Golden Time

Hikayenin başlangıcı olarak Tokyo seçilmiş ve birkaç bölümden sonra Banri’nin memleketi Shizuoka’dan görüntüler verilmektedir. Okulun açılış törenine geç kalan Banri, törenin son dakikalarına yetişir. Fakültesi ana binadan biraz uzak olan Banri Tokyo’ya ilk defa geldiği için yolu bilmemektedir ve o yöne doğru giden kızları takip eder. Onun gibi kızları takip ederek yolu bulmaya çalışan yeni sınıf arkadaşı Mitsuo Yanagisawa ile tanışır. Mitsuo yakışıklı ve zengin bir ailenin çocuğudur. Banri okula neden geldiğine anlam vermeye çalışırken arabadan inen Kaga Kouko’nun gülleri Mitsuo’nun yüzüne vurmasıyla sebebini anlar. Mitsuo ona çocukluktan beri aşık olan Kouko’dan kaçmaktadır. Kouko’da ünlü bir hastahanenin varisidir ve ondan köşe bucak kaçan Mitsuo’nun bölümünü öğrenip onunla aynı sınıfa kaydolur. Banri okula ve Tokyo’ya alışmaya çalışırken ilk olarak onu öğrenci kulüplerinin baskısından kurtaran Linda ile arkadaş olur. Linda’yı artık hatırlamaz, Linda ise Banri’nin kafasının karışmaması için kendini tanıtmaz. İlerleyen günlerde ilk olarak Kaga Kouko ile daha sonra Oka Chininami ve 2D-kun ile arkadaş olur. Ayrıca onu sürpriz bir aşk beklemektedir.

723325-golden_time_eyecatch_ep_13

İnsanı Tam Kalbinden Vuran Orjinal Bir Seri

Serimiz; gerek kurgusu gerek hikayenin ilerleyişi olsun izleyicileri duygu denizinde uzun bir yolculuğa çıkartıyor. İzleyen kişiyi aynı anda hem güldürüp hem ağlatabiliyor bir dakika sonra ”Acaba?” diye düşündürüyor. Hikayenin seinen kısmı tamamen Banri üzerinde işleniyor çünkü ana tema Banri üzerine işlenmiş. Hikayeyi bu denli sevmemin nedeni Banri’nin yanında yardımcı başrollerden biri olarak Kaga Kouko‘nun çizilmiş olması. İzlerken Kouko ve Linda üzerinden çok git-gel yaşayabiliyorsunuz lakin sıcaklığı ve gülümsemesiyle özellikle çılgın deli dolu halleri ile Kouko’ya aşık olabilirsiniz. Ve favori karakterlerimden ikincisi olarak Tada Banri’nin yan komşusu Nana hikayeye olağanüstü bir ilerleyiş katıyor.

Görseller olarak canlı renklerin kullanılması, açılış ve kapanış müziklerinin hikayenin durumuna göre pembe dizi gibi uyarlanışı sizleri kendine bağlıyor. Seiyuularının tatlı üslupları, mangakanın hikayeyi harika işlemesi romantizm ve drama türündeki Golden Time’i Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru ile bu dallardaki favori animelerimden biri yapıyor.

Golden Time serisini izlemediyseniz izlemenizi öneririz.

Anime sever bir veteriner hekim.