Hellsing Ultimate – Anime İnceleme

Sona eren animeler serisinde bir sonraki durağımız Hellsing Ultimate. Orijinal seriye göre daha mangaya bağlı ve doyurucu işlenen konusuyla çoğu insanda bir yer edinmiştir. 2006 yılında yapımına başlanan bu 10 bölümlük seri 2012’ye geldiğinde bitebilmiştir. Her yıl yaklaşık 2 bölüm gibi bir ortalamayla yayınlanmıştır. Ova serisi olduğundan bölümler 40+ dakikadır.

alucard

Ultimate tıpkı Tv serisi gibi bir kasabaya dadanan rahip bir vampir ile başlamaktadır. Kasabaya içlerinde Seras Victoria’nın da bulunduğu bir özel tim gönderilmiştir. Doğal olarak bu tim problemin kaynağını ararken teker teker rahibin ghoulları tarafından avlanmış ve bazıları da ghoula dönüştürülmüştür. – Buradaki ghoullar vampirlerin kendileri için dönüştürdükleri itaatkar zombilerdir.-  Olay bir vampir saldırısı olduğundan İngiltere’nin bu olay için kullandığı silahı Hellsing örgütüne haber verilir. Sir Integra Hellsing’in emriyle kasabaya ellerindeki en büyük vampir avcısı yollanır. Alucard, vampir avlayan bir vampir.

Cheddar rahibi

  (Sözde rahip bu arkadaş)

Alucard’ın gelişiyle ortadaki ghoullar hızlıca yok edilir. Üst düzey bir vampir olan Alucard’ın silah kullanma yetenekleri takdire şayandır. Rahibi sıkıştırdığında rahip Seras Victoria’yı esir olarak alır ve onunla Alucard’ı tehdit eder. Ufak bir Seras-Alucard arası diyalogdan sonra Alucard Seras’ı delip rahibi öldürür. Ardından onu da bir vampire çevirip Hellsing organizasyonuna katar.

Anderson Hellsing Ultimate
Vatikan’ın en büyük silahı Iscariottan Alexander Anderson, Alucard’ın en büyük düşmanı

Buradan sonra işler açılmaya başlar. Sahte vampirler, Millenium örgütü ve Iscariot. Hepsi ingilteredeki savaştan pay alma peşindedir. Millenium savaş sonrası nazi askerlerin kurduğu bir örgüt olarak ingiltereye savaş açmıştır, ellerindeki “sahte vampirler” ve ghoullarla oldukça tehlikeli bir örgüttür. Öte taraftan İngiltere savunma amaçlı Hellsing organizasyonu ile oldukça hızlı tehdidi atlatmak istemektedir. Pastadan payını almak ve Protestan İngiltereye dersini vermek için de Vatikan İscariot’u göndermiştir.

Hellsing Ultimate (Millenium. İngiltere’yi fethetmek için geliyorlar.)

Hellsing Ultimate – Editörün Yorumu

Bu seri Tv serisine göre daha iyi grafikleri ve karakter tasarımlarıyla ortaya çıkıyor. Son 2 bölüm biraz şok edici olsa da izlenmesini tavsiye ederim. İlk seriye oranla daha fazla vahşet ve kan var. Oldukça sert yapılmaya çalışılmış. Karakterler daha vahşi. Alucard daha sert ve psikopat, Seras daha vahşi ve saldırgan, Walter daha karmaşık ve güçlü. Anderson ise tek kelimeyle muhteşem. Alucard’ın seviye 0’ı oldukça etkileyici. Zamanınız varsa izlemenizi tavsiye ederim.