Buddy Complex – Anime İnceleme

Buddy Complex, mecha tarzı anime severler için önerilebilecek animelerden. Kısaca hikaye olarak, lise öğrencisi olan Aoba arkadaşlarıyla okulda basketbol oynarken dev bir robot tarafından saldırıya uğrar. Sınıf arkadaşı olan Hina, Aoba’yı kurtarır ve Dio diye birisinin onu beklediğini söyler. Bu sözlerin ne anlama geldiğini anlamayan Aoba bayılır ve uyandığında Hina kaybolmuştur ve elinde sadece tokası kalmıştır.

Buddy Complex ep2

Buddy Complex tarzı animeler artık çok fazla olduğu için hikaye bakımından bana bir kaç animeyi anımsatsa da çizim ve seslendirme olarak gerçekten güzel. 13 bölümlük kısa bir seri olduğu için olaylar çabuk gelişiyor ve aksiyon hız kesmeden devam ediyor bu sayede benzerleri olsa da anime kısa olduğu için insanı soğutmadan final bölümüne kadar izletiyor.

buddycomplex2

Seslendirme kadrosu olarak sağlam bir ekiple çalışılan animeyi; Takahiro Sakurai, Toshiyuki Morikawa, Marina Inoue, Kana Hanazawa, Rina Satou, Tomokazu Sugita, Ayumi Fujimura, Sho Hayami, Yoshitsugu Matsuoka, Kouki Uchiyama ve Saori Hayami gibi ünlü seyuular animeyi ayrı bir güzelleştirmiş. Genel olarak Aoba’nın yaptığı seçimler ve Dio’yu nasıl değiştirdiğini anlatan bu hikayeye arkadaşlık unsuru güzel şekilde işlenmiş.

NOT: Türkçe alt yazılı izlerken çevirilerin kalitesinin yetersiz olduğunu gördüm ve bu yüzden bir iki bölüm sonra İngilizce alt yazılı izledim. İzlememiş ve izleyecek arkadaşlara iyi seyirler dilerim.

 

jqoc

 

[SPOILER ]
Animenin finalinde olayların nasıl başladığını anladığımız sahnede insan klasik paradoks demeden edemiyor ama yine de ellerinde geleni en iyi şekilde sergileyip güzel bir finalle bitirmişler.

Anime incelemeleri ve haberleri üzerine yazılar yazmaktayım.