Binbougami ga! – Anime İnceleme

Binbougami ga!, “o neydi kız?” gibi ismi olan animenin hikayesi; Sakura hayatı boyunca hep şanslı bir kızdır, başarılı ve mutlu bir hayat sürmektedir. Sakura’nın iyi şansı etrafındaki insanların şanslarını çalmasından kaynaklanmaktadır bu da diğer insanların şanssızlaşmasına neden olmaktadır. Bu dengesizliği çözmesi için görevlendirilen Momiji, Sakura’dan şansını almak ister ama Sakura buna hiç niyetli değildir. Momiji Sakura’nın şansı vermeye niyeti olmadığını anlayınca, aklına gelen her yolu deneyip Sakura’yı sinir etmesiyle komedi dolu, saçma bir o kadar da garip hikaye başlar.
BinbougamiGa2

Sakura ve Momiji’nin komik atışmaları ve yan karakterler inanılmaz tepkileri ve daha fazlasıyla birlikte seiyuuların kalitesi de yadsınamayacak seviyede. Ana karakteri Yumi Uchiyama(Momiji) ve Kana Hanazawa(Sakura) seslendirmişler. Karakter ve çevre dizaynı da anime kadar alaycı ve kaliteli.

binbougami ga 3

Yapımcılar isteselermiş uzun ve güzel bir seri çıkarabilirlermiş ama onun yerine kısa tutmayı seçmişler. İzlerken insanın gülmekten gözünden yaş getiren sahneler çok fazla ve yaptığı göndermeler gayet yerinde. Biraz anime-manga kültürü olan herkes izlerken yapılan esprileri anlayıp animeye kendini kaptırabilir. 13 bölümlük kısa ama öz, her bölümü dolu dolu geçen anime başladığı gibi bitiyor. İzlememiş ve izleyecek olan arkadaşlara şimdiden iyi seyirler…

Anime incelemeleri ve haberleri üzerine yazılar yazmaktayım.