Accel World – Anime İnceleme

Accel World(Hızlandırılmış Evren) Sword Art Online’ın da yazarı olan Reki Kawahara tarafından yazılmıştır. Anime uyarlaması ise Viz Media ve Sunrise stüdyosu ortaklığında gerçekşelmiştir. Kardeş hikaye Sword Art Online kadar ilgi görmeyen Accel World, Sword Art Online’dan 24 yıl sonrasını anlatır. Sanal gerçeklik cihazları artık sadece boyundaki küçük bir halkadan ibarettir ve belli bir yaşa gelen herkes bu cihaza sahip olmaktadır.

Haruyuki Arita
Gelelim Anime’nin konusuna; animemizin ana karakteri Haruyuki ezik bir tiptir ve okulda herkes tarafından ezilmektedir. Bunun için hayatını sadece oyunlar içinde geçirmeyi seçen Haruyuki, okulun sanal ağında dolaşırken okulun güzel ve alımlı başkanı Kuroyukihime’yle tanışır. Kuroyukihime’nin verdiği gizemli programla Accel World’ün varlığını ve kullanıcılarına Burst Linker dendiğini öğrenir. Haruyuki, ezik tipten prensesi koruyan güçlü şövalyeye dönüşür.

Bundan sonrası kişisel yorumum olduğu için “Spoiler” içerir animeyi izlememiş olanlar için bu bir uyarıdır.

Kuroyukihime

Öncelikle çizerleri gerçekten sıkı çalışmışlar animenin aksiyon ve geçiş sahneleri gerçekten bu konuda inanılmaz güzel ama 24 bölümlük bir anime için bazı konularda hayal kırıklığı yaşatmamışta değil örneğin anime ortalarına doğru aksiyon ve ilgi bakımında insanı üzecek nitelikte çünkü anime de bir yerden sonra Haruyuki ve yakın arkadaşları resmen çöküş yaşıyor ve Haruyuki kanatlarını kaybetmesiyle o eski ezik haline geri dönüyor.

Haruyuki ve Arkadaşları
Haruyuki okula yeni gelen öğrencilerin arasında bir Burst Linker olduğunu fark etmesine rağmen onu savaş listesinde göremez. Bu görünmez düşmanın nasıl yakalanmadığını ve görünmezliğinin sırrını çözmeye çalışırken bir yandan da arkadaşının ona neden ihanet ettiğini çözmeye çalışır. Finalde bunların hepsinin cevabını bularak işleri çözer.

Her ne kadar animenin ortalarına doğru çöküş olsa da animenin finali ve OVAları insanı tatmin edecek nitelikte ve özellikle son savaş sahnesi gerçekten harika.

Accel World2

Anime incelemeleri ve haberleri üzerine yazılar yazmaktayım.