POWER MAN ve IRON FIST’in İlk Sayısının İncelemesi Karşınızda

Marvel,  Luke Cage ve Danny Rand’in ön plana çıktığı klasik Heroes for Hire’ı yayınlayalı hayli zaman oldu. Yeni Power Man ve Iron Fist Netflix’in Marvel serisi sayesinde mükemmel bir zamanlamayla ortaya çıktılar ve okuyucular için özel bir şeyleri de beraberlerinde getirdiler.

Yeni kitapta yazar David F. Walker ve sanatçı Sanford Greene, yavaş ve istikrarlı bir yol izleyeceğe benziyorlar. Karakterleri hemen, mitolojik, askeri ya da gizemli büyük bir çatışmanın içine sokmadan okuyucuların tanıdıkları şekilde sunmaya odaklanıyorlar. Luke ve Danny arasındaki kardeşçe ilişkiyi anlatan polisiye hikayede Danny, asabi, hiperaktif, dikkat eksikliği olan şekilde, Luke ise onu deli eden büyük kardeş olarak tasvir edilmiş. İkilinin ilişkisi ve Luke’un serbest bir kahramandan sakin bir aile babası olma yolundaki değişimi hikayeye otantik bir hava katmış.

Walker bu ikili için sağlam bir çatışma yaratıyor. Bu da birçok tanıdık simayı karşımıza çıkarıyor ve ikili görünüşte basit olan bir göreve giderlerken yolda ciddi başka sorunlarla karşılaşıyorlar. Luke’un oyuna geri dönmek istememesi çatışmanın fitilini ateşliyor ama aslında Luke’un başka bir şansı da yok.

Walker’ın, kaya gibi sağlam bir karakter yaratması ve Greene’in bunu çizimlere yansıtması hikayeyi hemen başarıya ulaştırıyor. Green’in, Marvel’de çalışan diğer sanatçıların yanında hemen göze çarpan enerjik ve belirgin bir stili var. Green’in, ikiliye çizdiği kostümler bile onların kişilikleriyle mükemmel bir uyum sağlamış.

Power Man
Marvel’ın ikinci sayıdan yayınladığı görsel : Power man ve Iron Fist

 

Daha çok çizgi roman incelemesi için sitemizi ziyaret etmeye devam edin.