STAR WARS MANGASI : ZELDA’nın Sanatçılarından SKYWALKER Efsanesi

9. Star Wars filmi olan The Rise of Skywalker ile sona eren destanın ardından hikayenin önemli kahramanlarını göreceğimiz bir Star Wars mangası artık satışta. Bu manga Legend of Zelda serisinden Akira Himekawa da dahil olmak üzere çeşitli ünlü manga sanatçıları tarafından hazırlandı ve şu an resmi olarak VIZ Media mağazalarında mevcut. 15 USD fiyat ile satışta olan ürünün kapağını aşağıda görebilirsiniz.

star wars mangası

The Legends of Luke Skywalker: The Manga adını taşıyan bu mangada Akira Himekawa’ya ek olarak Haruichi, Subaru, Akira Fukaya ve Takashi Kisaki’de görev almış. Hikayenin nereden esinlenildiğini merak ediyorsanız söyleyelim. Bu hikaye Ken Liu’nun Journey to Star Wars: The Last Jedi hikayesinden esinlenilerek hazırlanmış.

Sanatçılar hakkında daha fazla bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz

AKIRA FUKAYA VE TAKASHI KISAKI (The Starship Graveyard)

Sanatçı ve yazar ekibi olarak, Fukaya ve Kisaki sık sık Japonya’da yayınlanan manga projelerinde işbirliği yapmaktalar. Fukaya, ilkokuldan beri Star Wars hayranı. Gemiler, karakter tasarımları  ve filmlerde gösterilen gezegenler, kendi hikayelerini yaratması için ona ilham verdi.

HARUICHI (Droid)

Yıldız Savaşları galaksisinin uzun zamandır hayranı olan Haruichi, Star Wars webtoon’u olan Leia Organa: Ordeal of the Princess ‘in de yaratıcısı olan isim. Haruichi, Luke Skywalker, Prenses Leia ve özellikle Obi-Wan Kenobi gibi karakterlere her zaman hayranlık duydu. Ancak son zamanlarda stormtrooper’lar için artan bir sevgisi var.

SUBARU ( The Tale of Lugubrious Mote )

Subaru şu anda Tokyo’da yaşayan ve animasyon endüstrisinde arka plan sanatçısı olarak çalışan bir isim. Subaru, Star Wars karakterlerin daima kaderlerini takip etmelerini seviyor.

AKIRA HIMEKAWA

Akira Himekawa aslında tek bir kişi değil. Kendileri bir ikili ve tüm dünyada çok sayıda hayranları var. Akira Himekawa, kadın manga sanatçıları ikilisinin kalem adı. Her zaman Luke Skywalker’ın galaktik maceraları sırasındaki olasılıkları keşfetmeyi ve araştırmayı sevdiler.

Siz de bir Star Wars hayranı mısınız? Yıldız Savaşlarında favori karakteriniz kim? Peki batı yapımlarının mangaya uyarlanması konusundaki düşünceleriniz neler? Star Wars mangası hakkında yorumda bulunmayı unutmayın.

Eğer bu ürünü satın almak isterseniz buraya tıklayarak Viz Media mağazasına gidebilirsiniz.