Gotham’ın Azılı Suçlusu JOKER, Yakında Mortal Kombat 11’de

Mortal Kombat serisinin yaratıcısı Ed Boon’un daha önce söz verdiği gibi bu ay sona ermeden DC karakterlerinden Joker’in oyun içi tanıtım videosu resmi Mortal Kombat Youtube kanalı tarafından yayınlandı.

NetherRealm Studios, QLOC ve Shiver tarafından geliştirilen Mortal Kombat 11 oyununun yayıncı firması Warner Bros, DC karakterlerini Mortal Kombat içinde sunmaktan çekinmeyen bir firma. Hatta hatırlarsanız 2008’de Mortal Kombat vs. DC Universe adında bir dövüş oyunu da yayınlanmıştı. Ancak açıkcası bu dövüş oyunu severlerce  pek beğenildi diyemeyiz. Ancak Injustice 2 oyunu  için aynı şey geçerli değil. Injustice 2, oynanış açısından son Mortal Kombat oyunlarına benzer yapısı ile dövüş oyunu severlerin ilgisini çekmişti.

Mortal Kombat Karakterlerine DC Universe Kostümleri

Bileceğiniz üzere Mortal Kombat serisi, tartışılamayacak şekilde dünyanın en popüler dövüş oyunları arasında yerini koruyor. Mortal Kombat 9 ile beraber oyunun içine diğer oyunlardan sonraki dönemlerde ise korku filmlerinden karakterler de ek paket olarak gelmeye başladı. Mortal Kombat 9’a Kratos geldiğinde oldukça heyecanlanmıştık. Sonrasında Freddy Krueger, Jason (13. Cuma) ve Leatherface gibi korku ikonları da Ölümcül Dövüş’te kendine yer bulmaya başladı. Ancak oyun sadece korku karakterlerinin eklenmesi ile kalmayıp Terminatör, Spawn ve Joker’i de getireceğini söyledi.

Daha önce Spawn ve Terminatör için tanıtım videolarını yayınlayan oyun şimdi de Joker’in tanıtım videosunu bizlere sundu. Ayrıca bu videoda Baraka’yı DC kötüsü olan Killer-Croc kostümü ile görüyoruz. Ayrıca yine Batman temalı kostümleri ile gördüğümüz başka karakterler de mevcut. Bu kostümlerin sahipleri ise Noob Saibot(The Batman Who Laughs) ve Kitana(Catwoman). Bu set  DC Elseworlds Skin Pack ek paketi ile satışa sunulacak. Joker karakterinin ise 28 Ocak’ta Kombat Pass sahiplerine sağlanacağı, ama 4 Şubatta tamamen satışa sunulacağı söyleniyor.

Eğer bunlar yetmediyse bir kostüm haberi daha var. Mortal Kombat 11 ile karşımıza çıkan Geras karakterine Timelord of Apokalips kostümü geliyor. Bu da Darkseid’i referans almış bir kostüm.
Aşağıdan görebilirsiniz.