“SHIROBAKO”nun Anime Filmi Uyarlaması Kesinleşti

Ünlü televizyon animesi “Shirobako (Beyaz Kutu)”nun sinema anime uyarlaması kesinleşti.

Kadronun televizyon serisindekiyle aynı kalacağı kesinleşti ve Yönetmen Mizushima Yume ile başta olmak üzere, senaryoya Yokote Michiko, karakterlerlerin taslağını Ponkan 8, animasyon karakter tasarımını Sekiguchi Kanami, P.A.WORKS ise animasyonun yapımını üstleniyor.

2014 yılının Ekim ayından 2015 yılının Mart ayına kadar yayınlanmış olan “SHIROBAKO”, “Hanasakuirowa (Açan Çiçeğin Rengi)”’nın devamı olarak “Hataraku Onnanoko Series (Çalışan Kız Serisi)” Serisinin ikinci eseri olarak yaratılmış ünlü bir anime.Resmi sitesinde, “Musashino Animations’ın Yeni Savaşı” diye sinema versiyonu yağımının kesinleştiğine dair açıklama mevcut.

SHIROBAKO

4 Nisan 2018’deki Musashi-sakai’deki Fureai Meydanı’nda düzenlenen “Musashi-sakai x SHIROBAKO Bahar Festivali”nde SHIROBAKO animesinin filminin yapımının başlandığı duyuruldu.

Anime serisi Ekim 2014’te yayınlanmaya başladı. Anime yapımcılığında çalışan insanların günlük hayatları, karşılaştıkları problemler, tutkularını ve mutluluklarını beş kızı konu alarak anlatan bir grup çalışması. İş gibi genel bir konusu da olduğu için anime yayımcılarının ve pek çok çalışan insanın da kendinden bir şeyler bulabildiği bir eserdir.

Filmin yapımının başlandığı etkinliğin kapanış töreninde sürpriz olarak açıklandı. Konuşmacının ve etkinlik alanına gelen herkesin mutluluğu belliydi. Ayrıca filmin animenin özeti gibi değil, yeni bir hikayesi olması planlanıyor.

Çeviren: Simanur Yıldırım / Sema Türker