TEKKEN 7 Her Salı REDBULL İle Oyun Meydanında

Yanlış okumadınız. Red Bull Gaming Sphere’e giderek diğer oyuncularla karşılıklı olarak Tekken 7 oynayabilirsiniz. Bandai Namco Entertainment firmasının etkinliği kapılarını açıyor. Fighting Tuesday adlı bu etkinlik 1 Mayıs 2018’den itibaren her Salı oyuncuları bekliyor.

 

Ünlü ve köklü oyun yapım firması Bandai Namco Entertainment, dövüş oyunu etkinliği düzenliyor. Fighting Tuesday adlı bu etkinlik 1 Mayıs’tan itibaren kapılarını açtı.

 

Bu arada yeri gelmişken bahsedelim. Tekken 7 de artık e-sport olarak geçebilir. E-sports web sitesinde yer alacağına dair söylentiler dolaşıyor. Göz atmayı unutmayın.

Kolları sıvayın. Fighting Tuesday başlıyor.

TEKKEN 7

Fighting Tuesday adlı etkinlik oyun oynamayı seven herkesin bir araya gelip rahatça ve özgürce oyun oynayabilmelerini amaçlayan bir konseptten ibaret. İnsanlar arası iletişimin gelişmesini ve mücadele ile arkadaşlığın, samimiyetin ve iyi niyetin gelişmesini hedeflerken çeşitli oyunların tanıtımını da yapmış oluyor. Red Bull Gaming Sphere Tokyo’da olacak bu etkinlikte Bandai Namco, yeni çıkardığı Tekken 7 oyununu tanıtma fırsatını da elde etmiş oluyor.

Tekken 7’nin yanı sıra yine oldukça bilinen ve sevilen bir diğer oyun daha oynanabilecek. Dragon Ball Fighters. Katılım ücretsizdir. Oyunlar Play Station 4 platformu üzerinde oynanacak olup herkesin katılımı beklenmektedir.

Tekken 7 e-sports resmi web sitesi: E-sport

Tekken oyununun kendi resmi web sitesi: Tekken

Etkinliğe dair web sitesi için : Red Bull

1 Haziran 2017 tarihinde satışa sunulan Tekken 7, hem PC için hem de konsol için satın alınabilir. Amazon Japonya web sitesinde 6185 Yen (235 TL), Yahoo Japan sitesinde ise 4488 Yen (170 TL) karşılığında satın alınabilir. Steam’de ise 150 TL ile almak mümkün. Tekken serisinin altıncı oyunu çıktığında büyük ses getirmişti. Aradan onca yıl geçtikten sonra serinin yedinci oyunu piyasaya sürülünce pek çok oyunseverin ağzı kulaklarına vardı desek yanlış olmaz.

Çocukluğunu Tekken, Mortal Kombat, Street Fighter ve King of Fighters oynayarak geçiren bir neslin yavaş yavaş büyümeye başladığı bugünlerde Tekken gibi efsane bir serinin yedinci oyununun çıkmış olması, meydanlarda toplanıp hiç tanımadığımız akranlarımızla karşılıklı mücadele etme şansı bulmamız ve zafer alsak da kaybetsek de birbirimizi centilmence tebrik edip sonraki oyuna odaklanmamız bizler için çok büyük bir şans.