SAKAMOTO DESU GA? Anime Uyarlaması Geliyor

Sakamoto desu ga

Nami Sano’nun Sakamoto Desu ga? adlı mangasının son sayısında verilen habere göre, manganın bu bahar döneminde animeye uyarlanacağı duyuruldu.

Hikaye, en karizmatik liseli Sakamoto’nun günlük yaşantısını anlatıyor. Sakamoto yeni transfer olduğu okulda bütün öğrencilerin dikkatini çeker ve kıskanç sınıf arkadaşlarının zorbalıkları ile mücadele ettiği gibi bu süreçte yaptıkları ile karizmasına karizma katar.

Sano 2011 yılında Kadokawa’nın Harta dergisinde mangayı yayınlamaya başlamış, Aralık sayısı ile final yapmıştı.

Animenin internet sitesi, yapım kadrosunu ve seiyuu kadrosunu açıkladı. Seiyuu kadrosundan henüz sadece Sakamoto’nun seiyuusu açıklandı. Animenin baş karakterini Hikaru Midorikawa  (Slam Dunk – Rukawa, Mobile Suit Gundam Wing – Heero, Fushigi Yugi – Tamahome) seslendirecek.

Yapım kadrosu ise şu şekilde;

Yönetmen: Shinji Takamatsu (Gintama, Cute High Earth Defense Club LOVE!, School Rumble)
Stüdyo: DEEN
Karakter Dizaynı: Atsuko Nakajima (You’re Under Arrest, Ranma ½, Hakuōki)
Müzik: Yasuhiko Fukuda (Kocchi Muite Miko, Doamaiger D, Kurayami Santa)

Serinin yapım kadrosunda oldukça iddialı kişiler bulunuyor. Aynı zamanda manga, 2013 yılında Comic Natalie Büyük Ödüllerinde en iyi ”erkek odaklı” manga ödülünü de kazanmıştı.

Sakamoto desu ga

Mangası 27 bölümde sona eren seri; komedi, okul ve seinen türlerini içeriyor. Anime uyarlamasının zamanı hakkında henüz daha net bir bilgi olmasa da, ilerleyen günlerde verileceğini tahmin ediyoruz. Mangayı okumayan arkadaşların okumasını da tavsiye ediyoruz, güzel bir absürt komedi serisi. İyi okumalar!

Sıkı anime izleyicisi ve manga okuyucusu. Ara sıra çeviri yapar, ara sıra da haber yazar.