LEVIUS 2. Sezon Ne Zaman Gelecek? Hayranlar Merakta

Eğer dövüş sanatları animelerini sevenlerdenseniz, Netflix bu yıl size birbirinden güzel animeler sunduğu için mutlu olmuş olmalısınız. Baki ve Kengan Ashura derken şimdi de 12 bölümü ile karşımıza gelen Levius izleyiciler tarafından oldukça büyük beğeni toplayan bir yapım oldu. Harika bir ilk sezonun ardından takipçiler hemen Levius 2. sezon için beklemeye başladı. İşte Levius hakkında bilmeniz gerekenler;

Levius aslında Haruhisa Nakata’nın kaleminden çıkmış olan bir manga serisidir. Ve bu yıl Netflix tarafından animeye uyarlandı ve Netflix orijinal anime serileri içinde kendine yer buldu. Animenin prodüksiyonu Polygon Pictures tarafınan yapıldı. Daha önce Knights of Sidonia ve Godzilla animasyon üçlemesini de yapan şirket olan Polygon Pictures şirketi için başarılı bir iş çıkarmış diyebiliriz.

Levius animesinin konusu:

Savaşta ailesini kaybeden Levius, amcası Zack tarafından korunmaya alınır. Zack’in vesayeti altında, Levius kendisini geleneksel dövüşlerden ayrı ve acımasız spor olan mekanik dövüş sanatları dünyasına çekilir. Dövüş sanatları için doğuştan gelen yeteneği ortaya çıkmaya başladığında, güçlü ve tehlikeli rakiplerin de ilgisini çekmeye başlar.

 

Levius 2. sezon ne zaman geliyor?

Levius 2. sezon geliş zamanın bilgisi henüz Netflix tarafından açıklanmadı.  Ancak animenin devamının gelmeyeceği konusunda endişelenmenize gerek yok. Netflix bu tür güncellemeleri duyurmak için belli bir zaman beklemektedir.
Spoiler vermek istemeyiz ama Levius’un kesinlikle daha çok sezona ihtiyacı var.

İlk sezon manga hikayesinin önemli kısımlarını kapsıyordu. Polygon Pictures hikayenin devamında Levius /est hikayesini baz alabilir. Levius mangası 2014’de ve ikinci kitap olan Levius /est ise 2017’de çıkmıştır. Bunu da ekstra bilgi olarak sizlere sunalım istedik. Umarız ikinci sezonda, ilk sezonda animeden çıkarılmış olan ilginç karakterler ve hikayeler dahil edilir.