Disney’in Yeni Savaşçısı MULAN Sahaya İniyor

Disney Mulan ’ın yeni fragmanını bugün yayınladı. Disney’in en önemli sembollerinden olan Mulan birkaç ay sonra sinemaya gelecek. Elbette bu yenilenen versiyonu çizgi film halini izlemiş ve oradaki hikaye ve karakterleri bekleyen kişileri üzecek gibi duruyor. Çünkü anladığımız kadarıyla bu yeni film çizgi film uyarlamasından farklı olacak.

Benim gibi çocukluğu Disney çizgi filmleri ile geçen birçok Disney hayranı için Mulan’ın yeri farklıdır. Daha önce yapılan live-action versiyonu ile hikaye daha gerçekçi bir yola giren hikaye çok da fazla sevememiştim. Nedeni ise hikayedeki bazı şeylerin -hatta çenesi düşük Mushu bile yoktu- bu versiyonda olmaması.

Yeni fragmanda orijinal filme göndermelerin olmasına rağmen öğrendiğimiz kadarıyla ilk filmdeki müzikler olmayacak. Daha doğrusu enstrümantal olarak filmde yer alacağı söylendi. Tabi ki bu seçimle Disney’deki bu kararı veren kişileri utanç yürüyüşüne davet etmek istesek de bu fikirle yapılmak istenileni anladık. Disney’in daha gerçekçi bir yolda ilerleme isteğinin bir milyarın üstündeki Çin pazarından pay alma ihtimalinin rol oynadığı da aşikar.

Tüm bu kötü yönlerinin yanında önemli olan Mulan’ı tekrar izleyebilecek olmamız. Aslına bakarsanız bu fragmanın gayet izlenebilir ve keyif verici olması yeni filmin eksi yönlerini kapatacak gibi duruyor.

Yeni film için yönetmen olarak Niki Caro seçilmiş. Filmin kadrosu ise gayet kaliteli gözüküyor. Donnie Yen gibi aksiyon filmlerinde rol alan Jet Li ile beraber Liu Yifei, Jason Scott Lee, Gong Li, Yoson An, Tzi Ma ve Rosalind Chao gibi usta oyuncular bu film için bir araya getirmişler. Bu yaptıkları ile yeni filme özen gösterdikleri de ortada aslında. Bakalım Mart ayı yaklaştıkça gelecek olan diğer tanıtım videolarında neler göreceğiz?