CARNAGE ile SPIDER-MAN, VENOM 2 Filminde Savaşabilir Mi?

Aslında böyle bir söylenti ne kadar doğru olur bilmem. Ancak Venom’un MCU’ya bir şekilde dâhil olabilme söylentisi EpicStream adlı web sitesine dayanır iken, Tom Holland’ın Carnage ile olan kavga söylentisi ise her zamanki gibi WGTC adlı web adresine ait. Sitelerin bahsettikleri temel nokta  Sony ile Disney’in Spider-Verse karakterlerini bir şekilde MCU’ya dâhil ettirmeleri.

Venom’un MCU’ya Dâhil Olabilmenin Bir Çözümü Nasıl Mümkün Olabilir?

Disney / Sony anlaşmazlığı bu yazın sonlarında belirgin bir şekilde çözüldüğü ve iki stüdyo arasında yeni bir işbirliğini geliştirdiğinden beri, hayranlar Sony Spider-Verse ile MCU arasındaki bağlantıları merak ediyorlar. Venom: Zehirli Öfke filmi bir MCU yapımı olmasa da, Tom Holland’ın Örümcek-Adam’ı Venom 2 ile Venom 3 filminde görünebilir. Ayrıca J.K. Simmons hem Morbius: Yaşayan Vampir filminde, hem de gelecekteki bir MCU Solo Örümcek filmlerinde J. Jonah Jameson‘ı canlandırabilecek.

Bütün söylentiler, iki evrenin bir şekilde kesişebileceğini ve hayranlarının Tom Hardy’nin Venom’unu MCU’ya nasıl dâhil olabileceğini kapkara düşünmelerine vesile oluyorlar. Yeni çizgi roman Venom #20 dergisinde, yabancı simbiyot ile ilgili bazı yeni gerçekleri ortaya koyuyor. Çünkü bu öykü Marvel evrenleri arasındaki boyutsal kaymalara odaklanmakta, Venom simbiyotunun ikisi arasında dokunulmamış bir seyahati anlatılıyor. Bu da bir simbiyot ile bağlanmış olan herhangi birinin, eğer kullanışlı bir porta sahipse, teorik olarak evrenler arasında seyahat edebilmesi gerektiği anlamına gelir.

Öyleyse, bu Tom Hardy’nin Venom’unun MCU’ya girmesini sağlayacak bir yol olabilir mi?

Kısmen belki ama tamamı ile sanmıyorum. Birincisi bu işleri fazla karmaşıklaştırır. Avengers: Endgame zaman yolculuğu süresinden sonra birazcık tıkandığını düşünürsek, Kevin Feige’in karışıma tam anlamıyla çoklu evreni tanıtmak için istekli olduğundan emin değiliz.

Çok daha muhtemel olan şey ise, geriye dönük olarak Venom’un MCU’da olduğuna dair söylentiler. Bunda birkaç pürüz mevcut ancak filmin Avengers’ın problemlerinin çoğunu çözülmeden önce çekildiğini söyleniyor. Elbette, geniş paralelde var olan iki evren birkaç süreklilik sorununu ortaya çıkarabilir. Ancak ana çizgi romanların sürekliliğinde X-Men, Fantastik Dörtlü, Örümcek Adam ve Avengers’ın esasen kendi mini evrenlerine sahip olduğunu düşünelim. Yani şu an itibari ile çapraz olay gerçekleşiyor. Bunu daha önce MCU’nun kendisinde bile yapmışlardı, Netflix dizileri kendi köşelerinde parsellendi ve filmlere yalnızca belli belirsiz referanslar verildi. Elbette bu çoklu evren muhabbeti ne kadar doğru olur bilemem ama Venom 2 filminin kurgusal olayı 5 sene sonra yaşanmalı bence. Tıpkı Avengers: Endgame filmindeki gibi…

Carnage
Woody Harrelson, Venom filminde Cletus Kasady (Carnage) rolündeydi.

Tom Holland’ın Örümcek Adam’ı, Venom 2’deki Carnage Karakterine Nasıl Meydan Okuyabilir?

Sony ve Marvel arasındaki yenilenen anlaşma sayesinde, Tom Holland artık Spider-Verse’de Spider-Man olarak dolaşabilir. Morbius’taki bir Eddie Brock kameo rolünün notlarda olduğu bildirilirken, hayranların Örümcek-Adam’ın Venom 2’de Eddie Brock ile karşılaştığını görmek çok heyecan verici olacaktır. Mini evrenin başlangıcında şu anki gözde 2018 Venom filminin devamı ile örümceğin devam filmi üzerinde nasıl çalışılacağı konusunda planlar hala oluşturuluyor. Ancak anladığımız kadarıyla yüksek ihtimalle o birleşim Sony Spider-Verse evreninde gerçekleşecek gibi görünüyor.

Duyduklarımıza göre, şu anda stüdyo tarafından değerlendirilen iki seçenek var. Daha önce de belirtildiği gibi, en muhtemel sonuç Holland’ın kısa bir kameo rolü için Venom 2 filmine uğraması olacak. Peter Parker’ın haberlerde Woody Harrelson’ın oynadığı Carnage’ın suçlarının konuşulduğunu göreceği bir kısmın da yer alacağı söylentiler arasında.Öte yandan, Venom 2’de daha büyük bir rol üstlenmesi olası. Sony, sonuçta ekran süresini uzatma fikrini tartışıyor, böylece Spidey aslında haberlerde onu izlemek yerine Cletus Kasady ile savaşabilir. Ancak şu anda, ilk seçeneğin daha muhtemel olduğu söylendi.

 

Eğer Spider-man kısa kameo rolü ile kamera karşısına geçecekse, Peter’ın Carnage ile olası kavga Venom 3’e de kalabilir.. Üçlemenin  “Maximum Carnage” uyarlaması ile Eddie Brock ve Peter Parker’ın Kasady’yi ele geçirmek için birlikte çalışması mümkün.  Carnage rolündeki Woody Harrelson’ı gelecekteki Sony-Marvel filmlerinde sıkça göreceğiz gibi.

VENOM 2 Yapımcısı, Andy Serkis’in Yönetmenliğini Ve ÖRÜMCEK-ADAM’a Giden Geçit Planları Hakkında Konuştu!