Yeni Gelecek Olan “Kin No Kuni” Anime Filminin Oyuncu Kadrosu Açıklandı

kin no kuni anime

Tam adı Kin No Kuni Mizu No Kuni olan ve Nao Iwamoto tarafından yazılan popüler manga serisinin resmi web sitesi, Pazartesi günü anime filminin oyuncu kadrosunu açıkladı. Filmin 27 Ocak 2023’te Japon sinemasında gösterime girmesi kesinleşti. Filmin Türkiye sinemalarına gelip gelemeyeceği konusu ise hala bilinmez bir durumda.

Kin No Kuni Mizu No Kuni

Kin No Kuni Mangasının Yapım Süreci

Yazar Nao Iwamoto, Ekim 2014’ten Nisan 2016’ya kadar aylık olarak yayınlanan Flowers isimli dergide yeni romantizm mangası olan Kin No Kuni Mizu No Kuni mangasını yayınladı. Manga yayınlanırken Shougakukan şirketi mangayı tek cilde toplayıp tekrar yayınlamaya başladı. Japonya’da popülerliğini artıran seri Japon pazarında toplam 400.000 kopya satış yaptı.

Bu manga, mangaların yıllık kalite ve popülerlik sıralamasının yapıldığı Kono Manga Ga Sugoi dergisinde 2017 yılında birinci oldu. Ayrıca Manga Nisan 2017’de onuncu Manga Taisho ödülüne aday gösterildi.

Kin No Kuni Mizu No Kuni

Kin No Kuni Mizu Animesinin Kadrosu

Yeni gelecek olan animenin yönetmenlik koltuğunda, No Game No Life serisinden de tanıyacağınız Watanabe Kotono oturmakta. Animenin senaryosunu Karakai Jouzu No Takagi San serisinde de çalışmış Tsubota Fumi yazdı. Animenin animasyonlarıyla ise Death Note serisinin de animasyonlarıyla ilgilenmiş olan Masuhara Mitsuyuki ilgilenecek. Animeyi Madhouse stüdyosunun yapacağını belirtelim.

Oyuncu Kadrosu

Animenin ana karakterlerinden biri olan Sarah‘ı Hamabe Minami seslendirecek. Diğer ana karakter Naranbayar‘ı Kaku Kento seslendirecek.

Animenin yan karakterleri olan Leopoldine‘yi Toda Keiko, Oduni‘yi Terasoma Masaki, Saladin karakterini ise Kamiya Hiroshi seslendirecek.

kin no kuni
Ana Karakter Sarah

Kin No Kuni Mizu Animesinin Hikayesi

Bir zamanlar anlaşamayan iki rakip krallık vardı. Her gün önemsiz konularda tartışan bu iki krallığın kavgası yüzyıllar boyunca süregeldi. Gene bu kavgalardan biri olan Köpek atıklarının ortadan kaldırılmasıyla ilgili kavga sonunda savaşa dönüştü ve iki krallık birbirine saldırmaya hazırlandı. Saldırıyı gören tanrı krallıklara hızla müdahale etti ve iki ulusun liderlerinin sırasıyla en güzel kızını ve en zeki erkeğini gelin ve damat olmaya yönlendirdi.

Bu karardan sonra A ülkesinin prensesi Sarah, B ülkesinin prensi Naranbayar ile tanışır. Ülkeler arasındaki barışı sağlamak için evli bir çift gibi davranan iki karakterimizin duyguları zaman içinde romantik bir hale bürünür.

Anime ilginizi çektiyse buyurun ilk fragmana yönlendireyim sizi. İyi seyirler dilerim.